Porady

Usługi i funkcjonalność w podróży? Sprawdź taxi bagażowe

0
Usługi i funkcjonalność w podróży? Sprawdź taxi bagażowe 1

Taxi bagażowe to jedna z popularnych usług, umożliwiająca wygodny i w pełni bezpieczny przewóz nawet naprawdę dużych przedmiotów. Jak działa taxi bagażowe, jakie usługi oferuje? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tekstu.

Czym jest taxi bagażowe?

Taxi bagażowe to nic innego jak wynajem samochodu dostawczego wraz z kierowcą. W ramach takiej usługi możliwy jest transport różnego rodzaju przedmiotów z punktu A do punktu B oraz liczne opcje dodatkowe, jak chociażby pomoc w załadunku i rozładunku, czy wniesienie do mieszkania. Usługi taxi bagażowego zwykle dostępne są w każdym mieście, ale transport możliwy jest także pomiędzy miastami, oczywiście w zależności od indywidualnych ustaleń pomiędzy klientem i kierowcą.

Kto może skorzystać z taxi bagażowego? Dla kogo przeznaczone są takie usługi?

W zasadzie każdy, kto potrzebuje przewieźć większe przedmioty, może skorzystać z usług taxi bagażowego. Wśród klientów firm tego typu znajdują się zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W gruncie rzeczy korzystając z taxi bagażowego, możemy dla przykładu przewieźć ciężkie walizki z lotniska do mieszkania czy hotelu, a nawet zrealizować przeprowadzkę do nowego domu.

Tego typu usługi zwykle realizowane są przy pomocy dużych, przestronnych samochodów dostawczych, do których bez problemu zmieszczą się nawet naprawdę obszerne towary, jak meble, czy sprzęt RTV/AGD.

Jakie usługi świadczy taxi bagażowe?

Taksówki bagażowe mogą posłużyć do wielu rozmaitych zadań. Jedną z popularniejszych usług jest transport bagaży, na przykład z lotniska, czy dworca kolejowego realizowany wprost do mieszkania klienta. Taxi bagażowe często wykorzystywane jest także do przewozu mebli czy sprzętu domowego ze sklepu do domu klienta. Firmy świadczące usługi przewozowe na życzenie kontrahenta mogą zająć się załadunkiem przedmiotów do samochodu, następnie przewiezieniem towarów pod wskazany adres i ich rozładunkiem, czy nawet wniesieniem wprost do mieszkania.

Takie rozwiązanie to znaczące ułatwienie, ponieważ z pomocą kierowcy wnoszenie mebli czy sprzętu RTV/AGD przebiegnie o wiele szybciej i bezpieczniej. Taxi bagażowe jest także propozycją dla osób, które planują przeprowadzkę. Do samochodu dostawczego można zmieścić nie tylko kartony z prywatnymi rzeczami, ale także meble, czy sprzęt domowy. W takiej sytuacji również można skorzystać z pomocy w załadunku i rozładunku przedmiotów, oczywiście za odpowiednią opłatą.

Ile kosztuje taxi bagażowe?

W odróżnieniu od tradycyjnych taksówek, taxi bagażowe zajmuje się transportowaniem towarów z punktu A do punktu B. W tym przypadku orientacyjna cena usługi zwykle jest ustalona z góry, przed wyruszeniem w trasę i nie bazuje wyłącznie na podstawie wskazań taksometru jak ma to miejsce w tradycyjnych taksówkach osobowych.

Koszty korzystania z usług taxi bagażowego są zróżnicowane i zależą od wielu różnych czynników, w tym między innymi od miasta, czy czasu pracy kierowcy. Cena usługi zawsze wyliczana jest indywidualnie w zależności od potrzeb klienta i jest uzależniona od podstawowych kryteriów w postaci:

  • stałej opłaty za godzinę pracy kierowcy,
  • stawki za każdy pokonany kilometr jazdy,
  • dodatkowych usług pomocy z załadunkiem i rozładunkiem towaru,
  • opcjonalnych usług tragarskich, czyli wniesienia ciężkich przedmiotów wprost do mieszkania klienta,
  • ewentualnej naliczanej dodatkowo opłaty początkowej.

Łączna kwota do zapłaty zwykle wynosi więc od około 100 złotych brutto do nawet kilkuset złotych w przypadku pokonywania dłuższych dystansów, czy korzystania z usług taxi bagażowego przez kilka godzin. Zwykle istnieje możliwość negocjacji stawki, szczególnie w przypadku dłuższych zleceń, na przykład kilkugodzinnych przewozów mebli, sprzętu, czy materiałów budowlanych.

Na znacznie atrakcyjniejsze warunki finansowe mogą liczyć także osoby, które regularnie korzystają z usług danej firmy. Z pewnością możliwe jest wynegocjowanie sensownego rabatu.

Rozwiązanie dla firm i osób prywatnych

Usługi świadczone przez taxi bagażowe kierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Przewóz towarów może być atrakcyjną propozycją zarówno podczas podróży z dużym bagażem, jak również w trakcie przeprowadzki czy meblowania mieszkania. Taxi bagażowe z pewnością sprawdzi się też w ramach zmiany siedziby przedsiębiorstwa, czy podczas podróży służbowych z wieloma walizkami, czy innymi ciężkimi przedmiotami. Co więcej, firmy, które zajmują się transportem towarów, zapewniają możliwość wystawienia faktury, którą można następnie uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu.

Odbiór bagaży z lotniska lub dworca

Do taxi bagażowego zmieści się większość przedmiotów, które byłyby niemożliwe do przewiezienia zwykłym samochodem osobowym. Dotyczy to także większych bagaży, na przykład w ramach podróży w większym gronie osób. Taxi bagażowe doskonale sprawdzi się podczas przewozu walizek i toreb podróżnych należących do zorganizowanej grupy podróżującej na wakacje, w celach biznesowych, czy turystycznych. Taxi bagażowe to także świetna propozycja dla osób, które podróżują z dużą rodziną. W samochodzie dostawczym zmieszczą się wszystkie torby czy walizki należące do poszczególnych uczestników wycieczki. W razie potrzeby kierowca może pomóc również w przeniesieniu i załadunku bagażu. Za dodatkową opłatą możliwe jest także wniesienie przedmiotów wprost do mieszkania, także w przypadku osób zamieszkujących na najwyższych piętrach w wysokich blokach mieszkalnych.

Kompleksowe usługi przeprowadzki

Jak wspominaliśmy w poprzednich akapitach, jedną z częściej wybieranych usług świadczonych przez taxi bagażowe są przeprowadzki. W zależności od własnych możliwości i preferencji klienci mogą wybrać usługę obejmującą wyłącznie przewóz towarów z mieszkania do mieszkania. Dla zainteresowanych możliwe jest jednak rozszerzenie oferty o pomoc kierowcy lub wynajęcie dodatkowych specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się przeprowadzką. W takiej sytuacji klient nie musi angażować się w pracę. Załadunkiem i zabezpieczeniem mebli, czy też rzeczy prywatnych zajmują się pracownicy taxi bagażowego.

Na życzenie właściciela możliwe jest dodatkowe opakowanie przedmiotów folią czy teksturą w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi w czasie transportu. Następnie przewożą wszystkie towary pod wskazany adres i zajmują się wniesieniem przedmiotów do mieszkania. W ten sposób klient otrzymuje w pełni zrealizowaną usługę. Co więcej, czas trwania takiej przeprowadzki to zwykle około 2 do 4 godzin, a łączny koszt usługi zaczyna się już od około 200 złotych.

Przewóz materiałów budowlanych, mebli i sprzętu ze sklepu do domu klienta

Jedną z usług świadczonych przez taxi bagażowe jest dostawa materiałów budowlanych, wykończeniowych, mebli oraz sprzętu RTV/AGD ze sklepu wprost do mieszkania klienta. Pracownicy taksówek bagażowych pomagają wówczas nie tylko w samym transporcie, ale także w załadunku i odpowiednim zabezpieczeniu przewożonych towarów. W zależności od potrzeb klienta wybierany jest odpowiedni pojazd, który pomieści ładunek.

Zwykle w użyciu znajdują się standardowe samochody dostawcze, które oferują sporą przestrzeń ładunkową i równie dużą ładowność. Kierowca mocuje ładunek tak, by nie uległ uszkodzeniu w transporcie, a następnie zajmuje się dostawą pod wskazany adres. Na życzenie klienta istnieje możliwość wniesienia przewożonych bagaży, czy mebli wprost do mieszkania, co z pewnością jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które samodzielnie nie byłyby w stanie dostarczyć ciężkich przedmiotów do domu, szczególnie w przypadku zamieszkiwania na wyższych kondygnacjach.

Usługi świadczone przez taxi bagażowe – podsumowanie

Taxi bagażowe świadczy usługi z zakresu przewozu towarów za pośrednictwem obszernych samochodów dostawczych. Do takiego auta zmieszczą się zarówno ogromne walizki, jak i kartony z rzeczami z przeprowadzki, czy też meble i sprzęt domowy, który trzeba przewieźć ze sklepu wprost do domu. Taxi bagażowe jest rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Przewozy prowadzone są w bezpieczny sposób, a wszystkie transportowane towary są odpowiednio zabezpieczane przed ryzykiem uszkodzenia mechanicznego. Poza samym przewozem przedmiotów, taxi bagażowe oferuje także możliwość pomocy z załadunkiem i rozładunkiem towarów czy ich wniesieniem do mieszkania, co z pewnością jest przydatnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku naprawdę dużych i ciężkich rzeczy.

Kontrolki w samochodzie: Co oznaczają i jak na nie reagować?

Previous article

Płyn chłodniczy, a kolor – czy ma znaczenie? Niebieski, różowy?

Next article

Comments

Comments are closed.