usa-kia
0

Obserwując aktualne modele Kia Motors możemy natrafić na wiele, różnorakich modeli aut. Można do nich zaliczyć takie rodzaje, jak Sportage, Niro bądź też Stinger, które są dosyć uniwersalne i rozpoznawalne. Jednak jak to w przypadku innych producentów aut Kia Motors możne nas zaskoczyć różnymi, swego rodzaju osobliwymi i unikatowymi modelami pojazdów jak chociażby Kia Cadenza, bądź też model K900.

Co sprawia, że owe modele są tak atrakcyjne?

Według dostępnych danych pomiędzy styczniem a końcem lipca bieżącego roku firma Kia Motors ustanowiła sprzedaż na amerykańskim rynku w liczbie niemalże 360.000 sztuk nowych modeli samochodów osobowych oraz pojazdów terenowych. Dla porównania, całkowita sprzedaż modeli tego pojazdu w analogicznym okresie w poprzednim roku sięgnęła niespełna 347.000 sztuk. Wynika z tego, iż w takim samym przedziale czasu dwóch następujących po sobie latach, sprzedaż modeli Kia Motors na opisywanym rynku zwiększyła się o około 3,75%, co na rynku pojazdów można uznać za sukces.

W związku z powyższymi informacjami czytelników naszej strony internetowej może zaciekawić porównanie różnych modeli pojazdów Kia, które aktualnie osiągają w Stanach Zjednoczonych najwyższe wyniki sprzedaży. W związku z tym poniżej zaprezentowane zostaną wyniki sprzedaży wybranych modeli w okresie styczeń-lipiec obecnego, jak i poprzedniego roku:

  • Model “Kia Rio” – 14.712 sprzedanych sztuk (2019) wobec 12.915 sprzedanych sztuk (2018);
  • Model “Kia Forte” – 57.585 sprzedanych sztuk (2019) wobec 61.946 sprzedanych sztuk (2018).

Jak widać, pomimo zwiększonej ogólnej liczbie sprzedanych aut opisywanego modelu, niektóre Modele, takie jak Kia Forte osiągnęła nieco niższą sprzedaż aniżeli w analogicznym okresie roku poprzedniego. 

Najnowsza Kia XCeed – dynamiczny crossover – ceny i wersje

Previous article

Discovery Sport od 1699 zł netto miesięcznie w Land Rover

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in KIA