ubezpieczenie motocykla
0

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tzw. OC jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów mechanicznych, które poruszają się po drogach w Polsce. Jest to obligatoryjna polisa również dla posiadaczy motocykli. Temat ubezpieczenia jednośladów może być dla niektórych zagadką, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kompletny poradnik dotyczący OC dla tego typu pojazdów.

Jazda motocyklem to zupełnie inne doznania niż w przypadku poruszania się samochodem. Każdy fan jednośladów z pewnością podpisze się pod tym stwierdzeniem. Aby jednak móc w pełni korzystać z możliwości, jakie daje motocykl, trzeba wykupić obowiązkową polisę OC. Dzięki niej podróż motorem jest nie tylko przyjemna, ale również odpowiedzialna i zgodna z przepisami prawa.

Ubezpieczenie motocykla – co daje ta polisa?

Ubezpieczenie motocykla jest regulowane przez te same przepisy, co w przypadku samochodów osobowych. Wszystkie pojazdy mechaniczne, które wyjeżdżają na publiczną drogę, muszą mieć wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. Temu prawu podlega również motocykl czy skuter. Musisz pamiętać o ciągłości tego ubezpieczenia, ponieważ może się okazać, że któregoś dnia otrzymasz wezwanie do zapłaty z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeśli UFG wykryje przerwę w OC Twojego jednośladu, możesz zapłacić karę w wysokości nawet do 1000 złotych.

Kara od UFG to nie wszystko. Znacznie poważniejsze w skutkach może być spowodowanie kolizji motocyklem, który nie ma wykupionej polisy OC. Wówczas jesteś zobowiązany do opłacenia wszystkich kosztów i odszkodowania osób poszkodowanych, a te mogą być o wiele wyższe, niż wspomniane 1000 złotych.

Jak ubezpieczyć swój motocykl?

Już wiesz, że ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe, a skutki jego niedopatrzenia mogą być dotkliwe. W związku z tym musisz teraz wybrać odpowiednią polisę. Jak ubezpieczyć swój motocykl? W pierwszej kolejności musisz zdecydować się na ofertę wybranego towarzystwa. Polisę dla jednośladów znajdziesz m.in. w LINK4. Zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale ale również na świadczenia, jakie możesz otrzymać dodatkowo . W niektórych przypadkach możesz również rozszerzyć pakiet o polisy NNW czy Assistance.

Ubezpiecz motocykl w LINK4!

Szukasz najlepszej oferty ubezpieczenia motocykla? Nie mogłeś lepiej trafić! W LINK4 mamy dla Ciebie idealną ofertę. U nas znajdziesz to, czego potrzebujesz. W ramach polisy otrzymasz obowiązkowe OCl,  Program Pomocy oraz Assistance Opony. Dodatkowo możesz dokupić ubezpieczenie NNW oraz Auto Assistance, które zapewni Ci szybką pomoc w razie awarii czy wypadku.

W ramach Programu Pomocy w razie problemów otrzymasz pomoc na terenie całego kraju – przez całą dobę. Możesz liczyć na wsparcie w razie wypadku. Do tego nie musisz się martwić o swój motocykl, gdyż nasi specjaliści odholują pojazd do wulkanizatora a my pokryjemy koszt naprawy uszkodzonej opony. . Dodatkowo możesz liczyć na pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku czy kradzieży.

Polisa na motocykl. Kilka słów na koniec

Ubezpieczenie OC motocykla jest obowiązkowe. Każdy posiadacz jednośladu musi o tym pamiętać. W przeciwnym razie może się to skończyć dotkliwą karą finansową lub jeszcze poważniejszymi konsekwencjami. Ubezpieczenie motocykla w LINK4 sprawia, że możesz poruszać się swoim jednośladem po drodze spokojniejszy

Ubezpieczenie OC w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź na www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Raty, zabezpieczenia, zalety i wady – jak działa kredyt na samochód?

Previous article

Jakiej firmy akumulator? – Jakie marki są najlepsze?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady