Samochody od dealerów i osób prywatnych, czyli gdzie szukać auta w internecie? 1
0

Szukanie auta

Wielu z nas zastanawia się gdzie szukać auta w internecie i dla dość wielu odpowiedzią jest szukanie pojazdu w tej najbliższej okolicy, bo egzemplarze pochodzące od znajomych, a nawet od znajomych znajomych to często ta pewna historia eksploatacji. Drugą z zalet takiego auta od znajomego jest bardzo często cena takowego, bo jest ono opcją używaną, czyli dostatecznie tanią. Rzecz jasna ma też i swoje wady, ale w przypadku znajomych wiemy bardzo wiele, czyli po wielokroć dowiedzieliśmy się tego, gdzie dany samochód był naprawiany, a nawet mogliśmy sobie porozmawiać z dobrze znanym mechanikiem, który nie raz naprawiał dany egzemplarz.

Prawda o obrocie autami

Wielu zastanawiających się nad tym „Gdzie szukać auta w internecie?”, doskonale wie też i o tym, że pojazd z nieco dalszej okolicy to często egzemplarz, w którego przypadku trzeba zainwestować jakieś 20% jego wartości już na start. Mowa tu dokładnie o tym, że samochody sprzedawane to zazwyczaj te, które wymagają inwestycji i to w jakichś 90% przypadków. Jednym słowem samochód o pewnej historii, który to na dokładkę jest dopiero po tym droższym remoncie najczęściej zostaje u obecnego właściciela przez kolejnych kilka lat, a auta po droższym remoncie, które to sprzedaje się zaraz po wyjechaniu od mechanika, to na Polskim rynku opcje niemal niespotykane, bo niemal każdy chce najpierw wyjeździć tę droższą naprawę. Takie pojmowanie spraw jest niemal normą i co równie istotne zazwyczaj auta pochodzące z poza regionu mają jakieś wady ukryte, choć nie zawsze jest to silnik wymagający bardzo drogiego remontu lub solidnie skręcony licznik. Takie mankamenty nie trafiają się wybitnie często, ale raz na jakiś czas musi się trafić ten o wiele gorszy egzemplarz od innych i chyba dlatego jakaś część z nas interesuje się jedynie kredytem na nowe auto od dealera.

Nowy samochód

Odpowiedź na pytanie „Gdzie szukać auta w internecie?”, to także poszukiwania powiązane z dealerami. W tym konkretnym przypadku ceny są wyższe i bardzo wielu z nas bierze kredyt na nowy pojazd, ale za to mamy pewność co do tego, że te poważniejsze naprawy eksploatacyjne nie będą miały miejsce przez następnych kilka lat. Istotnym jest też i to, że nowe samochody mogą mieć jakieś istotne defekty fabryczne, ale takowe nie trafiają się zbyt często i co równie ważne auto z takim defektem lub defektami można w sposób łatwy wymienić na ten w pełni sprawny egzemplarz, a dealer wymienia auta lub poddaje je naprawom, po to by nie utracić reputacji. Prawda tkwi też i w tym, że samochody z poważnymi defektami produkcyjnymi nie trafiają się często, a jeśli już coś takiego ma miejsce, to dealer kieruje sprawę do producenta, a on organizuje jakąś szerszą akcję naprawczą, która to dla nabywców jest darmową. Jeśli zaś chodzi o wyszukanie dealera w sieci to jest to banalnie prosta sprawa, bo wystarczy wpisać słowo dealer i połączyć je z konkretną marką, a po ułamku sekundy wyświetli się nam sporo firm w bliższej i nieco dalszej okolicy.

Rankingi sieciowe

Ludzie szukający odpowiedzi na pytanie „Gdzie szukać auta w internecie?” sprawdzają także te sieciowe rankingi powiązane z dealerami danej marki lub z komisami samochodowymi. Takie rankingi da się łatwo wyszukać lub znaleźć coś takiego jak profil komisu istniejący na jednym z portali społecznościowych, takim jak Facebook. Prawda tkwi też i w tym, że taki profil to też te posty powiązane z oferowanymi autami, a pod nimi zwyczajni ludzie zamieszczają komentarze. Warto czytać takowe, bo jeśli zbyt często trafiają się te dość nieciekawie wyglądające, to raczej warto zastanowić się nad tym, by skorzystać z oferty innego dealera lub komisu, po to by sytuacja z nabytym pojazdem była tą bardziej klarowną. Wiele znaczy też i to, że firmy teraz konkurują ze sobą, czyli walczą o to, by ich reputacja wyglądała możliwie jak najciekawiej. Taka rywalizacja wygląda zdecydowanie najtrudniej w sporych miastach, ale w średnich lub małych zazwyczaj brakuje konkurencji i rywalizacja jest na niższym poziomie.

Marka pojazdu

W Polsce jest rzecz jasna tak, że pewne marki uznaje się za bardziej niezawodne, czy też za samochody o wiele łatwiejsze w prowadzeniu. Jakiś czas temu te motoryzacyjne mity miały wiele wspólnego z prawdą, ale obecnie żyjemy w czasach, w których to brakuje raczej tej wyższości jakościowej. Mowa tu o tym, że teraz o tym jak szybko zużywają się auta decydują ekonomiści powiązani z producentami, a oni nie chcą tego, by ktoś poruszał się konkretnym egzemplarzem przez dwie dekady i to bez wydawania znacznych pieniędzy.

Prawda

Czasy obecne w Polsce to rzecz jasna wymiany aut co jakieś cztery lub pięć lat. Trafiają się ludzie wymieniający częściej lub tacy, którzy trzymają dane auto nieco dłużej, ale niewielu kupuje auto nowe i to tak, by eksploatować je swobodnie przez następne dwie dekady. Sytuacje tego typu już się niemal nie trafiają, bo ludzie są raczej nastawieni na zmianę stylistyczną po jakimś czasie i na ciekawe gadżety dostępne w nowszych generacjach. Dlatego te wymiany aut mają miejsce co kilka lat, choć niektórzy robią to po około roku.

Kupno nowego auta – porównujemy samochody dla początkujących.

Previous article

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale z 5-letnią gwarancją

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady