zestaw-do-polerowania-reflektorow
0

Nawet w przypadkach, gdy konserwacja i pielęgnacja samochodu są przeprowadzane w odpowiednim czasie, to na powierzchni reflektorów pojawiają się z czasem rysy.

Gdy pojawi się rysa, konieczne staje się polerowanie reflektorów. Terminowe polerowanie pozwala nie tylko na doprowadzenie auta do właściwego wyglądu, ale także na ochronę kierowcy podczas jazdy samochodem w nocy.

Jeśli zauważysz, że reflektory nie zapewniają odpowiedniego oświetlenia na drodze, nie spiesz się do warsztatu, aby je wymienić. Konieczne jest sprawdzenie szkła ochronnego pod kątem zarysowań, uszkodzeń lub zaciemnień.

Gdy samochód porusza się szybko, piasek lub kamienie często uderzają w szyby, uszkadzając reflektory i pozostawiając na nich rysy i odpryski. Brud dostaje się również na reflektory. W takich przypadkach oświetlenie jest rozmytym strumieniem świetlnym, podobnym do bezkształtnej plamki. Wpływa to negatywnie na widoczność drogi przed kierowcą.

Zestaw do polerowania reflektorów pomaga wyeliminować zarysowania, uszkodzenia i inne niedoskonałości, które niekorzystnie wpływają na jakość dostarczanego światła.

Polerowanie sprawia, że widoczność na drodze staje się znacznie lepsza. Czystość i gładkość powierzchni reflektora sprawia, że lampa daje więcej światła i nie rozprasza się w ciemności. Dzięki przezroczystości szyby wygląd auta staje się bardziej reprezentacyjny. Przy stałej i właściwej pielęgnacji reflektorów przez długi czas nie będzie potrzeby ich wymiany.

Zabieg polerowania można przeprowadzić samodzielnie. Wykonanie tej pracy nie jest trudne, jeśli przestrzegasz wszystkich wymagań polerowania reflektorów i masz odpowiedni zestaw do polerowania reflektorów.

Polerowanie reflektorów – jak powinno wyglądać?

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie powierzchni reflektorów. W tym celu najlepiej użyć specjalnego szamponu samochodowego, który rozpuści benzynę i inne tłuste osady. Nie zapomnij wyczyścić obszarów wokół reflektora, aby taśma lepiej się przykleiła. Jeśli nie chcesz samodzielnie przygotowywać powierzchni, udaj się do najbliższej myjni.

Ważne jest, aby szlifować tylko soczewki i nie zdzierać otaczającego je lakieru ani nie uszkodzić innych części samochodu. Dlatego użyj taśmy, aby całkowicie zakryć powierzchnię roboczą reflektora i zabezpieczyć resztę samochodu.

W procesie polerowania będziesz potrzebować wszystkiego, co kupiłeś, czy to w zestawie do renowacji reflektorów. Musisz zacząć od najgrubszego papieru ściernego. Jeśli kupiłeś papier o ziarnistości 1000, 2000 i 3000, wybierz papier ścierny o minimalnej ziarnistości. W tym przypadku jest to 1000 (im niższa liczba, tym bardziej ścierny będzie materiał). Weź mokry papier ścierny i zacznij szlifować reflektor prostymi poziomymi pociągnięciami. Upewnij się, że powierzchnia pozostaje wilgotna – w przeciwnym razie istnieje ryzyko poważnego zarysowania powierzchni z tworzywa sztucznego z powodu nagromadzenia cząstek piasku. Zmyj drobny kurz wodą zarówno z samego reflektora, jak i papieru ściernego.

Efekty będą zależeć od tego, jak dobrze sobie radzisz na tym etapie. Polerowanie papierem ściernym o dużej gramaturze zajmie około 5-10 minut. Powtórz ten proces z mniej ściernymi gatunkami papieru ściernego. W tym przypadku jest to ziarno 2000, a potem 3000.

Jedyna różnica między kolejnymi 2 etapami polerowania będzie dotyczyła kierunku ruchu podczas obróbki. Ponieważ w poprzednim kroku polerowałeś poziomo, teraz warto polerować w innym kierunku, powiedzmy po przekątnej. W ten sposób stopniowo uzyskasz gładką powierzchnię bez zarysowań i otarć.

Niezbędne narzędzia i produkty do polerowania

Do czyszczenia potrzebny będzie środek do czyszczenia samochodu i miękka, niestrzępiąca się szmatka. Aby chronić oczy i ręce, należy bezwzględnie używać sprzętu ochronnego, unikając w ten sposób kontaktu z roztworem. Niezbędny jest również zakup ściernic przeznaczonych do polerowania i wyposażonych w ziarno różnego stopnia.

Czego jeszcze potrzebujesz do polerowania reflektorów:

  • Szlifierka, na której zamocowana jest dysza.
  • Ściereczka do wycierania rąk.
  • Odtłuszczacz powierzchni.
  • Tarcze ścierne w komplecie z rzepem, z podkładem piankowym i wyposażone w różnej wielkości ziarna.
  • Dwa rodzaje past: ścierne, nieścierne.

Jak dbać o reflektory?

W reflektorze znajdują się 4 ważne elementy, których stan będzie decydował o intensywności światła:

  • Stan i przezroczystość szkła.
  • Stan reflektora i ilość kurzu na jego powierzchni.
  • Stan lampy (lampy przepalają się i z czasem ich światłość maleje).
  • Stan styków (styki są utlenione i do lampy dostarczane jest mniejsze napięcie)

Należy dbać o to, aby guma uszczelniająca pozostała w stanie nienaruszonym, aby brud i woda nie dostały się do wnętrza reflektora. Podczas długotrwałej eksploatacji szkło reflektorów ulega wykruszeniu. Konieczna jest obserwacja mocy lamp w reflektorze (przy przekroczeniu mocy dochodzi do przegrzania i w efekcie amalgamat lusterka może się kruszyć lub pękać szkło z powodu przegrzania).

Samochód na raty – to nie musi oznaczać kredytu

Previous article

Kupno nowego auta – porównujemy samochody dla początkujących.

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady