Nowy samochód do 100 tys. - wybieramy auto do 100`000 zł 1
0

Istotne wzmianki o nowych samochodach.

W czasach obecnych w Polsce można nabyć samochód do 100 tyś i co najważniejsze może być to opcja nowa dla firmy jak i dla osoby prywatnej, która szuka pojazdu miejskiego lub sporego rodzinnego sedana.

Prawda tkwi też i w tym, że opcji jest sporo, choć trzeba się raczej skupić na modelach, które mają opinię tanich, funkcjonalnych i niezawodnych. Jakaś część z nas zapewne też zauważy dość nieciekawą prawdę, czyli jeśli mamy się zmieścić w kwocie stu tysięcy złotych, to w przypadku pewnych modeli oznacza to mniej imponujące wyposażenie. Rzecz jasna po części chodzi tu o brak skórzanej tapicerki, choć nie tego typu braki uderzają w wielu z nas najbardziej. Minus może tkwić raczej w braku asystenta parkowania, czy też asystenta pasa ruchu. Nie dla każdego dodatki te są obowiązkowymi, ale uzależnieni od nich trochę słabiej sobie radzą na drodze przez jakiś czas po przymusowej przesiadce do gorszego egzemplarza. Zdecydowanie inne podejście mają oszczędzający, bo dla nich jeśli nowe auto ma klimatyzację, elektryczne szyby i elektryczne lusterka, to raczej jest opcją wystarczającą.

Samochód do 100 tyś w roku 2022.

Problem stanowią obecne realia, czyli samochód do 100 tyś w roku 2022 nie wygląda tak samo jak w roku 2019. Pomijając kwestie powiązane bezpośrednio z postępem technologicznym to motoryzacja się nieco cofnęła i to głównie za sprawą pandemii, która to wywołała inflację. Teraz w tej kwocie do stu tysięcy złotych można nabyć raczej podobne modele, a niektóre z nich to też i nowsze generacje, ale najważniejszym jest to, że zmieniły się ludzkie wymogi odnośnie standardów. Ludzie nie stawiają teraz na opcję taką jak asystent hamowania, bo to dodatek elektroniczny, który zwiększa wartość konkretnego egzemplarza. Zwiększa on rzecz jasna bezpieczeństwo, ale to nie coś najistotniejszego.

Dlatego ktoś kto chce zakupić nowe auto do stu tysięcy i na dokładkę wziąć kredyt na takowe solidnie zastanowi się nad wyposażeniem dodatkowym, które to na chwilę obecną wygląda inaczej jeśli chodzi o całokształt kosztów. Wątpliwości ludzi tkwią też i w tym, że pandemia i blokowanie gospodarki mogą powrócić jesienią, a to spory problem dla kogoś kto wziął kredyt na auto lub pojazd w leasing.

Kwestie powiązane z firmami.

Samochód do 100 tyś to też coś istotnego dla drobnych przedsiębiorców świadczących usługi. Te niewielkie i tanie w eksploatacji auta posiadają hydraulicy, monterzy klimatyzatorów i inni specjaliści świadczący usługi co dzień w sporych miastach. Tacy ludzie co kilka lat biorą kredyt na nowe auto użytkowe i zazwyczaj typują dla siebie tanie marki i ich modele, które mają opinię niezawodnych. Kluczowe znaczenie ma też i to, że pojazd taki powinien mieć klimatyzację, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, zamek centralny, dwa miejsca siedzące, sporą przestrzeń ładunkową na narzędzia i części, ale już dodatek taki jak asystent pasa ruchu to zbędny dodatek. Dodatek tego rodzaju oznacza dłuższe spłacanie kredytu na auto firmowe, a to rzecz jasna problem, bo w roku 2022, czyli w epoce pandemii, która może powrócić jesienią bardziej wyraźne zadłużanie się to coś, czego drobny przedsiębiorca nie chce. Tak jest ze względu na to, że obawia się spadku zainteresowania jego usługami za jakiś czas.

Producenci samochodów.

Jeśli chodzi o samochód do 100 tyś na Polskim rynku to producenci zauważyli istotne zmiany między rokiem 2019 a 2020. Mowa tu konkretnie o tym, że pewne wersje popularnych modeli sprzedają się słabiej ze względu na wyposażenie dodatkowe, które znacząco podwyższa cenę. Jednym słowem jest tak, że auto do stu tysięcy kilka lat temu było tym za osiemdziesiąt kilka tysięcy lub nawet dziewięćdziesiąt, a teraz ludzie kombinują tak by nie przekraczać siedemdziesięciu tysięcy, bo mniejszy kredyt spłaca się znacznie szybciej. W ten konkretny sposób kombinują osoby z etatami i posiadający własną niewielką firmę. Wiele znaczy też i to, że to same banki tak odmieniają myślenie ludzi, czyli przez inflację podnoszą one oprocentowanie kredytów, a to weryfikuje potrzeby ludzi odnośnie nowego samochodu.

Takie podejście banków do tych spraw wpływa też na producentów, którzy na Polski rynek nie sprowadzają pewnych wersji swoich najpopularniejszych modeli, bo to raczej daremny trud.

Prozaiczne problemy ludzi.

Dziś samochód do 100 tyś jest raczej nowym samochodem do 60 tyś i to dla dość wielu Polaków. Tak jest ze względu na to, że pandemia trwała dwa lata i może jeszcze powrócić jesienią roku 2022. Czas powiązany z pandemią to była walka z wirusem przez przynajmniej częściowe blokowanie gospodarki, a przez posyłanie ludzi na kwarantannę nie przepracowano setek milionów roboczogodzin. Dodatkowo pojawiły się utrudnienia pod postacią podwyżek cen energii elektrycznej i gazu zapowiedziane na styczeń roku 2022. Właśnie dlatego wielu prostych ludzi skupia się raczej na tym przetrwaniu, a decyzję o zakupie nowego samochodu odwleka do chwili, w której to warunki ekonomiczne będą tymi bardziej sprzyjającymi.

Nie oznacza to rzecz jasna tego, że chętnych na nowy samochód do stu tysięcy złotych zabraknie, ale bez wątpienia chętnych będzie mniej, a ich wymogi odnośnie nowego auta będą raczej malały.

Kiedy stare auto wymaga renowacji?

Previous article

Zakup samochodu na firmę w 2022 roku – jak kupić auto?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady