Porady

Niezbędny gadżet każdego kierowcy: uchwyt na telefon

0
Niezbędny gadżet każdego kierowcy: uchwyt na telefon 1

W obecnych realiach telefon jest urządzeniem, które towarzyszy nam niemalże w każdym aspekcie życia. Ze smartfona korzystamy nawet podczas jazdy samochodem, wykorzystując go na przykład do nawigacji z punktu A do punktu B, czy jako źródło rozrywki i multimediów. Dla własnego komfortu oraz bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w dobrej klasy uchwyt na telefon, który zapewni stabilne umocowanie urządzenia na szybie, czy też w kokpicie samochodu. Jak wybrać dobry uchwyt na telefon? Jakie rodzaje uchwytów wyróżniamy? Oto krótki przewodnik po gadżetach, które są niezbędnikiem każdego kierowcy!

Do czego służy uchwyt na telefon?

Uchwyt na telefon to nic innego jak podręczny gadżet, który ma za zadanie utrzymywać nasz telefon w bezpiecznej i w pełni stabilnej pozycji nawet podczas poruszania się po najbardziej wyboistych drogach. W zależności od konkretnego rodzaju uchwytu, nasz smartfon może być ulokowany na szybie czołowej, na desce rozdzielczej, jak i na środkowym kokpicie. W ten sposób możemy uzyskać łatwy dostęp do ekranu telefonu w celu sprawdzenia, jaką drogę wytycza nam nawigacja lub kontroli połączeń przychodzących. Warto przy tym wspomnieć, że uchwyt na telefon sprawia, że nasze urządzenie nie przemieszcza się po całym samochodzie, a co za tym idzie ryzyko upadku na podłogę, czy też na kolana pasażera jest wyjątkowo niskie.

Jakie są podstawowe funkcje samochodowego uchwytu na telefon?

Podróżując zarówno po polskich, jak i europejskich, czy ogólnoświatowych drogach, często korzystamy z nawigacji, która w obecnych realiach dostępna jest od ręki na ekranie smartfona. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z telefonu w trakcie jazdy jest bardzo niebezpieczne i grozi mandatem! Jeżeli jednak jesteśmy zmuszeni do korzystania ze smartfona, o wiele bezpieczniejszym i wygodniejszym sposobem będzie jego umiejscowienie na odpowiednim uchwycie. Podstawową funkcją tego typu gadżetów jest więc zapewnienie możliwie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu podczas korzystania z telefonu w trakcie jazdy. Dzięki uchwytowi nasz telefon może być zlokalizowany na wysokości oczu, dzięki czemu podgląd mapy nie będzie wymagać odrywania wzroku od drogi.

Uchwyt na telefon spełnia także rolę bezpiecznej przestrzeni, w której możemy zamocować nasze urządzenie bez obawy o jego uszkodzenie, na przykład na skutek upadku na podłogę. Telefon zabezpieczony w uchwycie nie będzie poniewierać się po wnętrzu oraz z pewnością nie wpadnie zupełnie przypadkowo pod fotel kierowcy, co często zdarza się, gdy odkładamy naszego smartfona na tunel środkowy, czy do schowka. Wkładając telefon do uchwytu, możemy mieć niemalże pewność, że nie powinien on z niego wypaść. Dzięki temu urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu, nie uderzy kierowcy lub pasażera, ani nie spowoduje żadnego innego rodzaju zagrożenia, które mogłoby wywołać problemy podczas jazdy. Stabilny uchwyt na telefon zapewni także solidne umocowanie, dzięki któremu nasz smartfon nie będzie ruszać się do góry i w dół, czy na boki, ani też wpadać w drżenia podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Dzięki temu podgląd ekranu telefonu będzie znacznie przyjemniejszy, a szybki rzut oka z pewnością dostarczy wszelkich potrzebnych informacji bez obawy o konieczność skupienia wzroku na telefonie.

Jak wybrać odpowiedni uchwyt na telefon?

Decydując się na zakup uchwytu do samochodu, warto dokładnie przeanalizować ofertę dostępną na rynku. Dzięki mnogości rozwiązań możemy swobodnie dostosować uchwyt do naszych potrzeb i preferencji. Podstawowym kryterium wyboru powinna być jednak kompatybilność z naszym urządzeniem. W zależności od sposobu montażu, czy też wymiarów samego uchwytu poszczególne modele smartfonów mogą być zbyt duże, zbyt małe lub z innych względów niedostosowane do warunków montażu. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być sprawdzenie kompatybilności poprzez sprawdzenie, czy telefon będzie swobodnie pasować do uchwytu oraz, czy dany model uchwytu zapewni stabilni i w pełni bezpieczny system mocowania, który faktycznie zapobiegnie wypadaniu, czy wysuwaniu się urządzenia. W końcu komfort to absolutna podstawa i zarazem główna funkcja, jaką powinien zapewniać dobry uchwyt samochodowy do telefonu.

Jakie rodzaje samochodowych uchwytów na telefon wyróżniamy?

Na rynku dostępne są najróżniejsze rodzaje samochodowych uchwytów na telefon. Poszczególne modele mogą różnić się pomiędzy sobą sposobem montażu, konstrukcją, czy dodatkowymi funkcjami, jakie oferują użytkownikowi. Najpopularniejsze rodzaje uchwytów to przede wszystkim:

  • uniwersalne uchwyty montowane do szyby czołowej za pomocą przyssawki,
  • uchwyty mocowane do kratek wentylacyjnych na desce rozdzielczej pojazdu,
  • uchwyty, w których telefon mocowany jest za pomocą ramion zlokalizowanych po bokach,
  • magnetyczne uchwyty, które umożliwiają zamocowanie telefonu za pomocą magnesu,
  • uchwyty grawitacyjne, posiadające dodatkowe podparcie, które zapobiega spadaniu telefonu,
  • zaawansowane uchwyty wyposażone w funkcję ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego).

Powyższa lista do zaledwie część spośród bogatej oferty rozmaitych uchwytów na telefon przeznaczonych do użytku w samochodzie. Każde rozwiązanie posiada szereg zalet, jak i wad. Każde rozwiązanie posiada także swoich zwolenników. Wybór najlepiej podjąć w oparciu o własne preferencje i potrzeby. W końcu dla wielu osób samochodowy uchwyt na telefon może być narzędziem codziennej pracy, które wspomoże w nawigowaniu do wcześniej wyznaczonego celu podróży.

Ile kosztuje uchwyt na telefon do samochodu?

Ceny samochodowych uchwytów na telefon są zróżnicowane i zależą między innymi od producenta, czy też dostępnych funkcji, ale także od konkretnego rodzaju uchwytu, czy jakości materiałów wykorzystanych do jego produkcji. Przyjmuje się, że dobrej klasy uchwyt na telefon do samochodu to koszt na poziomie 40-50 złotych. Oczywiście w sprzedaży możemy znaleźć także o wiele tańsze produkty. Ich ceny często wahają się w przedziale od kilku do kilkunastu złotych. Warto jednak wiedzieć, że w takim przypadku cena nie bierze się znikąd. Tańszy uchwyt zwykle będzie cechować się gorszą jakością wykonania, co przełoży się na niższą trwałość i mniejsze bezpieczeństwo użytkowania. Z tego względu warto wybierać spośród produktów dobrej jakości, najlepiej pochodzących od znanych i zaufanych producentów.

Dlaczego warto posiadać uchwyt na telefon? Podstawowe zalety korzystania z tego gadżetu!

Dobrej klasy uchwyt samochodowy na telefon to zdecydowanie bardzo użyteczny gadżet, który podwyższa komfort podróżowania, a przy tym dba o bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów, a nawet samego telefonu. Solidne umiejscowienie smartfona w uchwycie to sposób na zapobiegnięcie jego upadkowi na podłogę, który mógłby skutkować powstaniem istotnych uszkodzeń (na przykład stłuczeniem wyświetlacza). Uchwyt na telefon sprawia także, że nasze urządzenie możemy mieć zawsze pod ręką i w dodatku na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu podczas jazdy, gdy pojawi się potrzeba spojrzenia na ekran, nie musimy odrywać wzroku od tego, co dzieje się przed samochodem. Wystarczy szybki rzut oka, by zasięgnąć potrzebnych w danym momencie informacji. Istotnym zagadnieniem jest także dodatkowa funkcjonalność, jaką oferują współczesne uchwyty na telefon. Część z nich może zapewniać, chociażby możliwość indukcyjnego ładowania baterii. W ten sposób, możemy całkowicie bezprzewodowo, szybko i sprawnie uzupełnić poziom naładowania akumulatora bez obawy o ciągnące się przez całe wnętrze pojazdu przewody.

Niezbędny gadżet każdego kierowcy: uchwyt na telefon – podsumowanie

Samochodowy uchwyt na telefon to gadżet, który może okazać się wyjątkowo przydatny dla każdego kierowcy. Możliwość bezpiecznego i w pełni stabilnego umiejscowienia smartfona na szybie czołowej lub desce rozdzielczej naszego pojazdu to ogromne ułatwienie, a ponadto dodatkowy czynnik, wpływający na bezpieczeństwo podróży. Dobrej klasy uchwyt na telefon to sprawdzony gadżet, który doceni każdy kierowca. Z tego względu tego typu produkt może być ciekawą propozycją na prezent dla bliskiej osoby. W innym przypadku należy niezwłocznie dokonać zakupu takowego uchwytu – ten wydatek z pewnością szybko odwdzięczy się wyższym komfortem podczas podróży!

Jak wybrać najlepsze felgi aluminiowe dla Twojego auta?

Previous article

Blog motoryzacyjny jako źródło wiedzy o samochodach? Czy wiedza w internetowa jest fachowa?

Next article

Comments

Comments are closed.