VOLVO
Leasing

Specjalna oferta na Care by Volvo

Dlaczego warto skorzystać z Care by Volvo? Jedna opłata miesięcznie wystarczy, aby cieszyć się z pełnej obsługi samochodu, bez żadnych zmartwień, bez żadnych ...
volvo
Leasing

Atrakcyjne finansowanie w Volvo

Wyjątkową ofertę finasowania przygotowała dla swoich klientów marka Volvo. Oferta dotyczy rat leasingowych obowiązujących przez pierwsze 6 miesięcy finansowania. Nie jest wymagana wpłata ...

Posts navigation

Wyprzedaż rocznika w Volvo: sprawdź, na co możesz liczyć i kup samochód klasy premium w świetnej cenie

Volvo to luksusowa marka samochodów, której nie trzeba chyba nikomu szerzej przedstawiać. Mamy tutaj do czynienia z motoryzacyjną legendą, słynącą przede wszystkim z najwyższego poziomu bezpieczeństwa, nietuzinkowego, skandynawskiego stylu oraz innowacyjności technologicznej. Przed nami wyprzedaż rocznika w Volvo, mamy więc dobrą okazję do tego, aby przybliżyć historię marki i sprawdzić jej aktualną ofertę. Czytaj dalej.

Historia marki Volvo

Korzeni przedsiębiorstwa Volvo można się doszukać w roku 1927, kiedy w szwedzkiej miejscowości Hisingen ruszyła produkcja samochodu OV4 – szerzej znanego, jako „Jacob”. Uznaje się, że jest to pierwszy w historii model tej zasłużonej marki. Zanim jednak osiągnęła ona obecny status, musiała ostro walczyć o przetrwanie, zwłaszcza w okresie II Wojny Światowej.

Skok w rozwoju marki nastąpił w roku 1964, kiedy to uruchomiono bardzo nowoczesny zakład produkcyjny pod Goeteborgiem. Następnie, już w latach 70. XX wieku, powołano Volvo Technical Center, czyli wielkie centrum testowe pojazdów, z akcentem na stosowane w nich systemy bezpieczeństwa. Tak też marka zaczęła budować swoją renomę producenta najbezpieczniejszych samochodów na świecie, która nie przeminęła do dziś.

Volvo niestety zapłaciło wysoką cenę za swoje bezkompromisowe podejście do kwestii bezpieczeństwa i jakości wykonania samochodów. Firma popadła w duże kłopoty finansowe, czego efektem było jej przejęcie przez Ford Motor Company w 1999 roku. Wielu fanów marki uznaje, że wtedy „skończyła się era Volvo”. Na tym jednak nie koniec.

Już w 2010 roku Ford, sam borykający się z dużymi problemami, odsprzedał Volvo koncernowi Zhejiang Geely Holding Group Company Limited, czyli Chińczykom. Decyzja ta wzbudziła ogromne kontrowersje, ale po latach należy ją ocenić pozytywnie. Chiński kapitał pozwolił firmie stanąć na nogi, zwiększyć zatrudnienie i utrzymać się na powierzchni, w odróżnieniu od np. innej legendarnej szwedzkiej marki, czyli Saaba, który jest już tylko wspomnieniem.

Jakie modele aut Volvo są w ofercie polskich dealerów?

Aktualna gama modelowa Volvo nikogo nie zaskoczy. Szwedzka marka nadal mocno promuje modne SUV-y i oferuje nam dobrze już znane modele. Ten producent nigdy nie pozwalał sobie na przesadną ekstrawagancję, stawiając na przejrzystość i stabilność oferty.

Obecnie dostępne fabrycznie nowe modele aut Volvo to:

  • Volvo XC40
  • Volvo XC60
  • Volvo XC90
  • Volvo V60
  • Volvo V90
  • Volvo V60 Cross Country
  • Volvo V90 Cross Country
  • Volvo S60
  • Volvo S90

Fanom szwedzkiej marki z pewnością od razu rzuca się w oczy fakt, iż wśród modeli aut Volvo nie ma już popularnych przed laty S40 i V40. Producent uznał jednak, że obecnie trzeba mocniej postawić na segment małych SUV-ów, które po prostu lepiej się sprzedają, również w klasie premium.

Wyprzedaż rocznika w Volvo: kiedy się zaczyna?

Volvo, podobnie jak inni producenci, rusza z wyprzedażą rocznika w okolicach pierwszego tygodnia listopada. Jest to taki czas, kiedy dealerzy podsumowują powoli dotychczasową sprzedaż, znają swoje aktualne stany i mogą dużo lepiej ustalić politykę cenową na okres wyprzedaży Volvo.

W czasie wyprzedaży rocznika ceny fabrycznie nowych Volvo potrafią spaść o dobrych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ostateczny rabat jest oczywiście uzależniony od ceny wyjściowej pojazdu, wersji wyposażenia, jak również zdolności negocjacyjnych klienta. Największą siłę przebicia zawsze mają klienci biznesowi oraz ci, którzy decydują się na jakąś formę finansowania zakupu (kredyt, leasing).

Jak długo trwa wyprzedaż w Volvo?

Teoretycznie wyprzedaż rocznika w Volvo trwa do wyczerpania puli pojazdów objętych promocją, ale w praktyce wielu dealerów rozciąga ją aż do wiosny, a nawet lata następnego roku. Jeśli jesteś cierpliwy lub po prostu nie spieszy Ci się z zakupem, a chcesz przy tym solidnie zaoszczędzić, możesz oczywiście zaryzykować i polować na wyprzedaż w Volvo na długo po zakończeniu oficjalnego okresu promocji. Jest duża szansa, że jeszcze w lipcu czy w sierpniu u dealerów będą dostępne pojedyncze modele aut Volvo z poprzedniego rocznika, oczywiście bardzo solidnie przecenione.

Gdzie najlepiej szukać promocji na Volvo?

Promocje w Volvo często są indywidualną decyzją każdego dealera, dlatego sugerujemy, aby regularnie zaglądać na oficjalne strony internetowe poszczególnych przedstawicieli marki w Polsce. Jeśli nie masz na to czasu, to dobrym kierunkiem poszukiwań może być popularny serwis Otomoto. Praktycznie każdy dealer publikuje tam ogłoszenia sprzedaży swoich samochodów, przede wszystkim tych, które są aktualnie objęte atrakcyjną promocją.

Promocja Volvo: wywalcz nie tylko rabat

Jest cała rzesza kierowców, dla których Volvo stanowi pierwszy wybór nie tylko z uwagi na atrakcyjny design samochodów, bezpieczeństwo czy luksusowe wykończenie. Liczy się również filozofia marki, jej odwołania do ekologii, zrównoważonego rozwoju, komfortu i ponadczasowego stylu. Ten lifestyle spod znaku Volvo jest sprzedawany również w salonach, gdzie można kupić liczne akcesoria, gadżety oraz inne elementy podkreślające przywiązanie do marki. Zaglądając do salonu dealerskiego możesz więc spokojnie zapytać o promocję na akcesoria Volvo lub też powalczyć o nie w formie gratisu do zakupionego samochodu.

Ponadto na etapie negocjacji cenowych dobrze będzie zasugerować sprzedawcy udzielenie porządnego rabatu na elementy wyposażenia dodatkowego, jak na przykład kufer dachowy, bagażnik czy hak. Nie zapominamy oczywiście o promocyjnym finansowaniu zakupu oraz ubezpieczeniowych pakietach dealerskich – na tym także można solidnie zaoszczędzić.