suzuki
Promocje

Oferta promocyjna w Suzuki

Suzuki wie, jak rozpieszczać swoich klientów. Marka przygotowała wyjątkową ofertę promocyjną, w trakcie której wybrane modele samochodów można kupić z atrakcyjnymi rabatami. Jakie ...
suzuki
Promocje

Akcja serwisowa w Suzuki

Lato 2020 z Suzuki zapowiada się bardzo bezpieczne i komfortowe. Wszystko dzięki ofercie serwisowej, jaką przygotowała marka dla swoich klientów. Z jej pomocą ...

Posts navigation

Zacierasz ręce na wyprzedaż w Suzuki? Poznaj historię producenta i jego aktualną ofertę

Suzuki to taka marka motoryzacyjna, którą trudno jest w jakikolwiek sposób zaszufladkować. Jest wręcz otoczona kultem w świecie fanów motocykli, natomiast jeśli chodzi o branżę samochodową, to różnie z tym bywa. Jedni kierowcy cenią sobie modele aut Suzuki za wysoką bezawaryjność i atrakcyjne ceny, inni natomiast zwracają uwagę na dość ubogą ofertę, średnią jakość wykończenia wnętrza oraz nijaki design. Prawda, jak to zwykle bywa, leży gdzieś pośrodku. Faktem jest, że modele aut Suzuki są dobrze wycenione, a w okresie wyprzedaży stanowią bardzo łakomy kąsek dla oszczędnych kierowców. Polujesz na promocję w Suzuki? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym przybliżamy historię tego motoryzacyjnego koncernu oraz przyglądamy się jego współczesnej ofercie i polityce cenowej.

Historia marki Suzuki

Dla wielu osób może być zaskoczeniem fakt, iż Suzuki to marka o bardzo długim stażu rynkowym. Firma została założona w 1909 roku przez Michio Suzuki. Początkowo zajmowała się produkcją maszyn tkackich dla przemysłu jedwabniczego. Do sektora motoryzacyjnego przedsiębiorstwo weszło dopiero w roku 1937. Dwa lata później firma zaprezentowała kilka prototypów, ale prace nad samochodami przerwał wybuch II Wojny Światowej. Rząd Japonii nakazał przedsiębiorstwom skupienie się na pracy na rzecz wojska, dlatego Michio Suzuki musiał zarzucić plany rozwoju oferty pojazdów osobowych.

Po wojnie firma wróciła do produkcji maszyn tkackich, ale gwałtowny spadek zapotrzebowania na wyroby z jedwabiu zmusił ją do kolejnego przeorganizowania swojej linii produkcyjnej. Właściciel wykorzystał to odkurzenia swoich dawnych projektów. Przedsiębiorstwo skupiło się na opracowaniu taniego pojazdu, którym ostatecznie został motorower o nazwie Power Free z silnikiem o pojemności 36 cm3.

Pierwszym samochodem w dorobku firmy był natomiast model Suzulight, zaprezentowany w roku 1955. Auto było napędzane silnikiem rozwijającym moc 16 KM. W roku 1961 ruszyły prace nad samochodem dostawczym Suzulight Carry. Z kolei w roku 1971 Suzuki uruchamia produkcję jednego ze swoich największych hitów, czyli terenowego modelu Jimny, oferowanego zresztą do dziś.

Modele aut Suzuki nigdy nie zyskały takiej popularności, jak japońska konkurencja, na czele z Toyotą. Firma nie miała jednak odpowiedniego potencjału, aby uruchomić bardziej zaawansowaną produkcję i zainwestować w bardzo kosztowne prace projektowe oraz marketing. Mimo to marka cieszy się sympatią w Europie, w tym w Polsce.

Samochody Suzuki przede wszystkim uchodzą za bezproblemowe, bardzo trwałe, mało awaryjne. Dzięki temu utrzymują wysoką cenę przez lata, stając się łakomym kąskiem na rynku wtórnym. W Polsce zdecydowanie największym hitem Suzuki był i nadal jest miejski model Swift.

Aktualnie dostępne modele aut Suzuki

Gama modelowa Suzuki prezentuje się naprawdę okazale, biorąc pod uwagę dość skromny udział w rynku japońskiego producenta.

Modele aut Suzuki znajdujące się w ofercie polskich dealerów to:

  • Ignis
  • Ignis Hybrid
  • Swift
  • Swift Sport Hybrid
  • Jimny
  • SX4 S-Cross
  • SX4 S-Cross Hybrid
  • Vitara
  • Vitara Hybrid

Producent oferuje więc zarówno samochody miejskie, jak i bardzo modne dziś SUV-y oraz crossovery. Zdecydowanie jest tutaj w czym wybierać. Ucieszą się też fani ekologii i niskich kosztów utrzymania, ponieważ Suzuki jest jedną z firm, które mocno stawiają na rozwijanie technologii napędu hybrydowego.

Kiedy rusza wyprzedaż rocznika w Suzuki?

Suzuki organizuje wyprzedaż rocznika na początku listopada, kiedy to do ofert dealerów trafiają bardzo solidnie przecenione samochody z bieżącego roku produkcji. Tradycyjnie jest to najlepsza okazja do tego, aby upolować promocję na Suzuki. Rabaty potrafią sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych dla modeli w najwyższych wersjach wyposażenia oraz z napędem hybrydowym.

Wyprzedaż w Suzuki w pozostałych okresach roku

Trzeba przyznać, że Suzuki nie jest marką, która chętnie obniża ceny swoich samochodów. Nie oznacza to jednak, że na promocję w Suzuki można liczyć wyłącznie w okresie wyprzedaży rocznika. Dobre ceny pojawiają się też w sezonie urlopowym, bo wtedy dealerzy notują znaczący spadek obrotów i muszą jakoś przyciągnąć klientów do salonów. Jeśli więc nie udało Ci się skorzystać z wyprzedaży rocznika w Suzuki, a jesteś zdecydowany na zakup samochodu tej marki, zaplanuj sobie wizytę w salonie w lipcu lub w sierpniu i twardo negocjuj cenę.

Promocja Suzuki: gdzie szukać najlepszych ofert?

Tradycyjnie z pomocą przychodzi nam tutaj Internet. Promocji na modele aut Suzuki warto szukać nie tylko na oficjalnej stronie internetowej Suzuki Motor Poland oraz poszczególnych dealerów, ale także w serwisie Otomoto. To coraz popularniejszy kanał sprzedaży fabrycznie nowych aut. Dealerzy zamieszczają tam ogłoszenia dotyczące ich najatrakcyjniejszych ofert, dzięki czemu można szybko i łatwo porównać sobie ceny w różnych salonach i wybrać tę, która jest po prostu najkorzystniejsza.