SKODA
Skoda

Upusty do 17 tysięcy w Skoda

Skoda przygotowała dla kierowców atrakcyjne upusty sięgające nawet 17 tysięcy złotych. Masz okazję kupić flagowe modele w mocno obniżonych cenach. Skoda Superb, Skoda ...
skoda
Skoda

Dni Otwarte w Skoda

Od 19 do 24 października w Skoda trwają Dni Otwarte. To bardzo dobra okazja, aby kupić samochód w okazyjnej cenie i skorzystać z ...
Wyprzedaż rocznika 2019 w Skoda 2
Skoda

Wyprzedaż rocznika 2019 w Skoda

Skoda nadal wyprzedaje samochody z rocznika produkcji 2019. Stale powiększa rabaty, z których mogą skorzystać zainteresowani klienci. Warto śledzić na bieżąco oferty promocyjne. ...
skoda-rapid
Skoda

Nowość od Skody na polskim rynku

Po ponad kwartalnej pauzie związanej z wprowadzaniem nowinek na polski rynek od Skody doczekaliśmy się benzynowego silnika o łącznej mocy 110kW/150KM. Wszyscy kierujący ...
Wyprzedaż na wybrane modele w Skoda 3
Promocje

Wyprzedaż na wybrane modele w Skoda

Kupując obecnie wybrany model Skody, możesz liczyć na upusty sięgające nawet 14 tysięcy złotych. Samochody pochodzą z rocznika produkcji 2019. Jakie modele Skody ...

Posts navigation

Wyprzedaż w Skoda: dobry moment, by kupić czeski samochód z niemiecką technologią

Skoda to od lat jedna z dwóch najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce (na zmianę z Toyotą). Spektakularny sukces czeskiego producenta mógł stać się udziałem… polskiego FSO, o czym dziś mało kto pamięta. Fabryka Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu również otrzymała propozycję ścisłej współpracy od Volkswagena. Z różnych powodów Niemcy ostatecznie wybrali dogorywającą Skodę, uratowali markę, a także uczynili z niej jeden z najmocniejszych motoryzacyjnych brandów w Europie. Współczesne modele aut Skoda w niczym nie ustępują samochodom bardziej renomowanych producentów, słyną z solidności i niskich kosztów eksploatacji. Nic dziwnego, że gdy tylko ogłaszana jest wyprzedaż w salonach Skoda, u dilerów panuje niezły tłok. Ty także rozważasz zakup Skody? Poznaj historię marki i sprawdź, co ma dziś do zaoferowania.

Skoda: marka z długą tradycją

Młodszym fanom motoryzacji może się wydawać, że Skoda „narodziła się” dopiero po przejęciu przez Volkswagena. Prawda jest zupełnie inna. Mówimy tutaj o jednej z najstarszych marek samochodowych w Europie. Sam brand „Skoda” funkcjonuje od 1859 roku, jednak początkowo firma założona przez Emila Skodę zajmowała się przemysłem metalowym i zbrojeniowym. Na początku XX wieku zakłady Skody były największym konglomeratem w Austro-Węgrzech.

Jednocześnie w 1895 roku w czeskiej miejscowości Mlada Boleslav założona zostaje firma Laurin & Klement. Produkuje ona rowery Slavia, niedługo zabiera się także za produkcję motocykli. W 1905 roku firma prezentuje swój pierwszy model samochodu. Dynamiczny rozwój marki został przerwany przez pożar fabryki w 1924 roku. Rok później doszło do fuzji ze Skodą, a w 1926 roku świat ujrzał pierwszy wyprodukowany wspólnie samochód, już oficjalnie występujący pod marką Skoda.

W okresie komunizmu czechosłowackie zakłady Skoda radziły sobie doskonale, monopolizując rynek samochodowy w tym kraju, a także eksportując swoje pojazdy do innych demoludów, w tym do PRL. Z tamtych czasów można pamiętać takie kultowe dziś modele, jak Skoda 1000 MB czy Skoda 105, znacznie nowocześniejsze niż chociażby rodzima Syrena, a później Fiat 125P.

Upadek komunizmu boleśnie uderzył w markę, która radziła sobie coraz gorzej. Pozycji Skody nie poprawił produkowany ówcześnie model Favorit, który okazał się przestarzały technologicznie i bardzo awaryjny. Ratunek dla upadającej marki przyszedł znad Renu. W 1991 niemiecki Volkswagen przejmuje 30% akcji spółki, a od 1998 roku jest jej jedynym akcjonariuszem. Wtedy też powstaje koncern Skoda Auto.

Mariaż z Volkswagenem był najlepszym, co mogło spotkać czeską markę. Nie tylko uratował ją przed bankructwem, ale też pozwolił wypłynąć na szerokie europejskie wody. Modele aut Skoda, które na początku lat 90. XX wieku były wyśmiewane i lekceważone, właściwie z miesiąca na miesiąc stały się bardzo ciekawymi propozycjami dla kierowców na Starym Kontynencie – zwłaszcza w krajach Europy Wschodniej.

Z tamtego okresu pochodzi chociażby największy hit Skody, czyli pierwsza generacja modelu Octavia, produkowanego zresztą do dziś. Poza tym warto wspomnieć o Skodzie Felicji i Skodzie Fabii – szczególnie ta druga cieszyła się i nadal cieszy ogromną popularnością w naszym kraju.

Ciekawostka

W 2014 roku Skoda po raz pierwszy w historii zanotowała milion sprzedanych samochodów w ciągu roku.

Obecne modele aut Skoda

Aktualna gama modelowa Skody nie jest może tak spektakularna, jak w przypadku innych producentów, ale i tak każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – nawet miłośnicy wygodnych limuzyn. Modele aut Skoda dostępne obecnie w salonach to:

  • Octavia
  • Fabia
  • Scala
  • Superb
  • Citigo (również w wersji elektrycznej)
  • Kamiq
  • Karoq
  • Kodiaq

Na polskim rynku nie są już natomiast dostępne popularne przed laty modele Yeti, Roomster i Rapid.

Promocja w Skoda: świetna okazja, by zaoszczędzić

Skoda swój sukces zawdzięcza genialnemu stosunkowi ceny do jakości. To bez wątpienia efekt ścisłej współpracy z Volkswagenem. Nieprzypadkowo w Polsce często mówi się, że Skoda to taki „Volkswagen na polską kieszeń”. Osoby dysponujące ograniczonym budżetem, ale koniecznie chcące mieć nowy samochód, zwykle pierwsze kroki kierują właśnie do salonów Skoda – zwłaszcza w okresie wyprzedaży. Polscy dilerzy regularnie organizują różnego rodzaju promocje, dzięki którym zakup auta marki Skoda staje się jeszcze bardziej opłacalny.

Kiedy są najlepsze promocje w salonach Skoda?

Oczywiście w okresie wyprzedaży, kiedy Skoda mocno obniża ceny modeli z bieżącego rocznika. Dodatkowo do salonów warto zaglądać w czasie wakacji – wtedy sprzedaż nowych aut wyraźnie spada, co jest dobrą okazją do negocjacji cenowych.

Wyprzedaż rocznika w Skoda: kiedy startuje?

Podobnie, jak ma to miejsce u innych producentów, wyprzedaż w Skoda rusza w okolicach listopada i trwa do końca stycznia, choć również w lutym i w marcu nadal można znaleźć interesujące propozycje z poprzedniego rocznika. Podkreślamy jednak, że z uwagi na ogromną popularność aut Skoda nie ma sensu zwlekać z podjęciem decyzji. Najatrakcyjniejsze i najlepiej przecenione egzemplarze znikają z ofert dilerów w tempie błyskawicy.