seat
Seat

Wyprzedaż rocznika 2020 w Seat

Sprawdź dostępność aut z rocznika produkcji 2020 w Seat już teraz. Skorzystaj z wyjątkowej okazji zakupu wysokiej klasy samochodu dostępnego w atrakcyjnej cenie. ...
seat
Leasing

Leasing bez zobowiązań w Seat

Seat przygotował dla swoich klientów wyjątkową ofertę na trudne czasy. Możesz spać spokojnie. W przypadku trudności finansowych, możesz zwrócić już kupione auto bez ...
Wyprzedaż rocznika 2019 w Seat 4
Seat

Wyprzedaż rocznika 2019 w Seat

Seat rozpoczyna wielką wyprzedaż samochodów z rocznika 2019. Teraz masz najlepszą okazję, aby nabyć piękny pojazd w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Modeli do wyboru ...

Posts navigation

Nadchodzi wyprzedaż w Seat. Poznaj ciekawą historię marki i jej ofertę modelową

„Niemiecka technologia, hiszpański temperament” – ten slogan reklamowy doskonale oddaje to, czym jest dzisiejsza marka Seat. Pełni ona bardzo istotną rolę w portfolio gigantycznego koncernu Volkswagen, stanowiąc propozycję przede wszystkim dla młodszego kierowcy, ceniącego sobie niebanalny, sportowy styl oraz dobrą cenę. Modele aut Seat cieszą się w naszym kraju dużą popularnością, uchodząc za mało problematyczne, a przy tym dające sporo frajdy z jazdy. To dostateczny argument, aby przyjrzeć się nieco bliżej hiszpańskiej marce z niemieckim kapitałem. Zwłaszcza, że przed nami wyprzedaż w Seat, która zawsze napędza ruch w salonach. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym producencie i wspólnie z nami przejrzyj jego aktualną gamę modelową.

Historia marki Seat

Seat to przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe, które zostało założone w 1950 roku przez Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, przy udziale banków oraz włoskiego koncernu motoryzacyjnego Fiat. Pierwszy model wyprodukowany przez Hiszpanów to Seat 1400, który pod względem konstrukcyjnym został mocno oparty o Fiata 1400. Kolejnym samochodem w portfolio firmy był model 600, który opuścił taśmę produkcyjną w Barcelonie w 1957 roku i również został przygotowany na licencji Fiata – tym razem modelu 600.

W pierwszych latach działalności modele aut Seat były przeznaczone wyłącznie na rynek hiszpański. Eksport ruszył dopiero w 1965, kiedy to pierwsze auta zaczęły trafiać do innych krajów, między innymi do Kolumbii.

Kluczowym momentem w historii marki był rok 1980, kiedy to Fiat zdecydował się sprzedać swoje udziały Narodowemu Instytutowi Przemysłu Hiszpanii. W tym momencie Seat stał się przedsiębiorstwem w całości hiszpańskim. Jednak już w roku 1982 firma podpisała porozumienie o współpracy z niemieckim koncernem Volkswagen AG. Z kolei w 1986 Niemcy kupili pakiet kontrolny akcji Seat – dziś Volkswagen jest w praktyce właścicielem hiszpańskiej marki, mając pakiet 99,99% akcji.

Pierwszym modelem zbudowanym we współpracy z Volkswagenem był Seat Toledo, który swoją premierę miał w roku 1991 i konstrukcyjnie bazował na wielkim hicie tamtego okresu, czyli Volkswagenie Golfie II generacji.

Obecnie modele aut Seat są produkowane w nowym zakładzie Martorell nieopodal Barcelony. Marka ma na swoim koncie kilka bardzo udanych konstrukcji, które szybko podbiły europejski rynek. Warto tutaj wymienić przede wszystkim wspomniane już Toledo, ale także miejską Ibizę czy usportowionego Leona.

Aktualnie oferowane modele aut Seat

Obecnie gama modelowa Seata jest bardzo typowa dla wszystkich marek wchodzących w skład grupy Volkswagena. Została „okrojona” do tych modeli, które mają największy potencjał sprzedażowy. Modele aut Seat dostępne w ofercie polskich dealerów to:

  • Ibiza
  • Leon
  • Leon Sportstourer
  • Arona
  • Ateca
  • Alhambra
  • Tarraco

Warto również wspomnieć o sportowej submarce Seata, czyli Cuprze, która jest adresowana do kierowców oczekujących niezwykłych wrażeń za kierownicą cywilnego samochodu.

Ciekawostka

Seat ma jedne z najlepszych warunków gwarancyjnych spośród wszystkich producentów samochodów. Modele aut Seat sprzedawane w Polsce są objęte aż 5-letnią gwarancją.

Kiedy startuje wyprzedaż rocznika w Seat?

Seat nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Ten producent, a precyzyjniej jego dealerzy, rozpoczynają wyprzedaż rocznika na początku listopada. Jest to idealny moment dla sprzedawców, ponieważ mogą już realnie ocenić swoje stany magazynowe i podjąć decyzję odnośnie do skali przecen. Jeśli od dawna zastanawiasz się nad zakupem samochodu hiszpańskiej marki, to wyprzedaż rocznika w Seat jest najlepszym czasem, aby w końcu sięgnąć do portfela.

Dlaczego warto polować na promocje w Seat?

Powód jest prosty: modele aut Seat prezentują bardzo wysoką jakość wykonania, cechują się niezawodnością na poziomie Volkswagenów, a przy tym są korzystniej wycenione. Znajdując dobrą promocję na Seata masz więc pewność, że po pierwsze: nie przepłaciłeś, a po drugie: będziesz się cieszyć porządnym samochodem przez kilka lat. W dodatku warto podkreślić, że samochody Seat mają bardzo dobrą opinię na polskim rynku, dlatego nie ma wielkiego problemu z ich późniejszą odsprzedażą.

Nie zdążyłeś na wyprzedaż w Seat?

Nic straconego. Dealerzy Seata regularnie organizują inne akcje promocyjne, w ramach których można kupić jeden z modeli producenta w bardzo atrakcyjnej cenie, po sporym rabacie. Szczególnie dobrym okresem na negocjacje ze sprzedawcą jest lato, kiedy do salonów zagląda znacznie mniej klientów i dealerzy są skorzy do udzielania jeszcze lepszych rabatów.

Promocja Seat: nie tylko na samochody

W salonach Seata możesz polować również na promocje na oryginalne akcesoria hiszpańskiej marki, w tym te bardzo pożądane, czyli nawiązujące do gamy Cupra. Poza tym dealerzy kuszą promocjami na finansowanie zakupu (kredyt, leasing) czy atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych. Warto z tego skorzystać i w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy.