renault
Leasing

Wsparcie dla biznesu od Renault

Jeżeli jesteś przedsiębiorcom, w Renault możesz liczyć na pełen pakiet wsparcia. Otrzymasz leasing 103% z trzema miesiącami bez konieczności płacenia rat. Renault oferuje ...

Posts navigation

Ty też czekasz na wyprzedaż rocznika w Renault? Przeczytaj o historii marki

Renault jest jednym z największych producentów samochodów na świecie. Choć marka sama w sobie od dawna nie ma „dobrej prasy” i uchodzi za awaryjną, to w rzeczywistości nie jest wcale aż tak źle. Najwięcej kłopotów Renault przysporzył model Laguna II generacji, który – całkiem słusznie – zyskał przydomek „królowej lawet”. Firma wyciągnęła z tej wpadki wnioski i dziś jakość samochodów Renault stoi na co najmniej zadowalającym poziomie. O tym, że również polscy kierowcy powoli przekonują się do tej marki, najlepiej świadczą dobre wyniki sprzedaży nowych modeli aut Renault. Dużym atutem tego producenta jest również atrakcyjna polityka cenowa. Skoro przed nami wyprzedaż rocznika w Renault, to zdecydowanie warto przyjrzeć się nieco bliżej historii marki oraz jej aktualnej gamie modelowej. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Historia marki Renault

Renault to przedsiębiorstwo motoryzacyjne o bardzo długim stażu rynkowym. Zostało założone w 1899 roku, a więc jest jednym z najstarszych producentów samochodów na świecie. Spółkę założyli bracia Renault, do czego bodźcem było opracowanie już rok wcześniej pierwszego samochodu z napędem spalinowym – był to projekt autorstwa jednego z braci.

Już w 1902 roku Renault jest w posiadaniu własnego silnika o pojemności 3750 cm3 oraz mocy 25 koni mechanicznych. Burzliwe okresy I i II Wojny Światowej udało się przetrwać pomimo okupacji niemieckiej oraz wielokrotnego zniszczenia zakładów produkcyjnych.

Najnowsza historia Renault zaczyna się w roku 1945, kiedy to przedsiębiorstwo zostaje upaństwowione na mocy uchwały podpisanej przez samego Charles’a de Gaulle’a. Ten ruch pozwolił firmie nie tylko przetrwać, ale też osiągnąć współczesny status. Już w roku 1947 państwowe Renault prezentuje prototypowy model 4CV, który następnie trafia do produkcji i okazuje się być wielkim hitem. Kolejne lata przynoszą dalszy rozkwit przedsiębiorstwa, które dzięki rządowemu wsparciu ma środki na opracowywanie odważnych koncepcji samochodów osobowych i dostawczych.

Pojazdy Renault zyskały renomę wyjątkowo komfortowych z uwagi przede wszystkim na miękko zestrojone zawieszenie. Zbierały również pochwały za wysoki poziom bezpieczeństwa. Firma święciła triumfy komercyjne oraz sportowe – Renault weszło do królowej motosportu, czyli Formuły 1 i dwukrotnie sięgnęło po mistrzostwo świata konstruktorów w latach 2005 i 2006. Wcześniej, bo w 1999 roku, Renault przejęło duży pakiet akcji Nissana nawiązując z japońskim producentem wieloletnią, trwającą do dziś współpracę. Podobnie jest zresztą z rumuńską Dacią.

Modele aut Renault, pomimo ciągnącej się za nimi opinii nieprzeciętnie awaryjnych, sprzedają się znakomicie, co jest głównie zasługą bardzo dobrego stosunku ceny do wyposażenia, stylistyki i komfortu jazdy. Co ciekawe, dziś przedsiębiorstwo ma znacznie większy udział prywatny – francuski rząd zachował jedynie 15% akcji firmy.

Aktualnie oferowane modele aut Renault

Gama modelowa Renault zawsze robiła wrażenie, ponieważ obejmowała samochody wszystkich klas – w tym luksusowe limuzyny czy bardzo funkcjonalne minivany. Obecnie producent skupia się na dostarczaniu samochodów najbardziej popularnych, co jest zrozumiałe z ekonomicznego punktu widzenia.

W salonach w całej Polsce możesz dziś zamówić takie modele aut Renault, jak:

 • ZOE (samochód w 100% elektryczny)
 • Clio
 • Clio Grandtour
 • Captur
 • Megane
 • Megane Grandtour
 • Megane GrandCoupe
 • Grand Scenic
 • Kadjar
 • Talisman
 • Talisman Grandtour
 • Koleos
 • Megane R.S.

Renault oferuje również modele aut dostawczych. Jak widać, jest w czym wybierać. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż w kilka tygodni po debiucie najnowszej generacji Clio, samochód ten zdetronizował Volkswagena Golfa na liście najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. To pokazuje, jak duży jest sentyment Europejczyków do tego legendarnego już modelu auta miejskiego, stanowiącego jeden z filarów sukcesu marki Renault.

Przed nami wyprzedaż w Renault

I to jest świetna informacja, bo akurat Renault słynie z bardzo dobrych wyprzedaży. Oznacza to, że i tak nieźle wycenione samochody w okresie wyprzedaży rocznika stają się dostępne nawet na przeciętną kieszeń. Jeśli zastanawiasz się, czy kupić kilkuletnie auto niemieckie lub japońskie z niewiadomego źródła, czy może fabrycznie nowe Renault na wyprzedaży, to decyzja wydaje się być prosta.

Atrakcyjne promocje w Renault

Promocje w Renault przede wszystkim są promocjami. Czyli: wyraźnie widać, że dealer mocno obniża ceny swoich samochodów – nierzadko o kilkanaście tysięcy złotych. Co godne podkreślenia, na takie okazje można liczyć nie tylko w okresie wyprzedaży rocznika. Promocje w Renault są organizowane przez cały rok, a szczególnie nasilają się latem, kiedy po prostu w salonach jest dużo mniej klientów.

Dobra promocja w Renault zachęca do zakupu

Modele aut Renault już katalogowo są dobrze wycenione, a gdy trafisz na fajną promocję, to trudno będzie znaleźć samochód innego producenta w podobnej wersji wyposażenia, który byłby konkurencyjny cenowo. Sprawdź więc aktualną ofertę Renault i nie zwlekaj z zakupem.