Posts navigation

Wyprzedaż rocznika w Peugeot już za pasem. Poznaj historię francuskiego koncernu

Peugeot to jeden z motoryzacyjnych symboli Francji. W odróżnieniu od państwowego Renault, jest to firma w 100% prywatna. Modele aut Peugeot cieszą się znacznie lepszą opinią niż konkurencyjnego Renault, a nawet Citroena. W zgodnej opinii kierowców uchodzą one za solidne, a przy tym bardzo dobrze łączące komfort jazdy z precyzją prowadzenia. Gdy dodamy do tego wielką odwagę w projektowaniu karoserii, to zyskamy obraz motoryzacyjnej marki wręcz skazanej na sukces – nawet przy tak silnej konkurencji. Lada moment rusza wyprzedaż w Peugeot, a więc jest to dobry czas, aby nieco bliżej przyjrzeć się historii producenta oraz jego aktualnej gamie modelowej. Sprawdź, jak to się właściwie zaczęło.

Historia Peugeot

Nie wszyscy wiedzą, że Peugeot jest jedną z najstarszych marek motoryzacyjnych na świecie. Jej początki sięgają już roku 1810, kiedy to Jean Pierre Peugeot stworzył zakłady mechaniczne we francuskim mieście Sochaux. Wiele lat później jego kuzyni, Armand i Eugene, zakładają nową firmę zajmującą się produkcją rowerów. Natomiast wnuk seniora rodu Peugeot, zafascynowany motoryzacją, postanawia pchnąć rodzinne przedsiębiorstwo w kierunku produkcji pojazdów spalinowych. Ten plan udaje się zrealizować w 1889 roku, kiedy to firma prezentuje swój pierwszy pojazd Serpollet-Peugeot z silnikiem parowym. Dwa lata później Peugeot pokazuje kolejny model, tym razem napędzany silnikiem Daimlera.

W 1912 roku firma otwiera nowy, działający do dziś zakład w Sochaux, gdzie rusza produkcja pierwszej w historii przedsiębiorstwa ciężarówki. Peugeot angażuje się również w wyścigi samochodowe, ale produkcja aut osobowych rusza dopiero po I Wojnie Światowej, w roku 1919. To był kamień milowy w historii firmy, która od tamtej pory zaczęła budować prawdziwą potęgę.

Na rynku pojawiają się kolejne modele aut Peugeot, w tym 201, 203 czy wreszcie 403, w którym po raz pierwszy firma zastosowała silnik wysokoprężny, masowo popularyzując ten rodzaj napędu we Francji.

Bardzo ważnym momentem w historii przedsiębiorstwa był rok 1976, kiedy to Peugeot kupuje aż 90% akcji konkurencyjnego koncernu Citroen, tworząc nowego giganta rynku motoryzacyjnego – koncern PSA, funkcjonujący do dziś. Koncern ma kilkadziesiąt zakładów produkcyjnych na całym świecie, produkując nie tylko samochody, ale także rowery, motorowery czy elektronarzędzia.

Peugeot ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym tytuły Samochodu Roku w Europie przyznane modelom:

 • 504
 • 405
 • 307
 • 308
 • 3008

Współczesne modele aut Peugeot

Napiszemy krótko: jest w czym wybierać. Gama modelowa Peugeot robi duże wrażenie i praktycznie każdy będzie w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie. Nie ważne, czy szukasz samochodu do miasta, na trasy, do zadawania szyku czy może do pracy. Modele aut Peugeot odpowiadają na oczekiwania wszystkich kierowców.

Aktualna oferta modeli Peugeot przedstawia się następująco:

 • Peugeot 208
 • Peugeot 2008
 • Peugeot 308
 • Peugeot 308 SW
 • Peugeot 308 GTi
 • Peugeot 3008
 • Peugeot 508
 • Peugeot 508 SW
 • Peugeot 5008
 • Peugeot Rifter
 • Peugeot Traveller
 • Peugeot Expert Furgon
 • Peugeot Expert Kombi
 • Peugeot Partner Furgon
 • Peugeot Boxer Kombi

Zwracamy również uwagę na bardzo ciekawą gamę jednostek napędowych, w tym rewelacyjny silnik 1.2 PureTech – trzycylindrowy, ale z turbodoładowaniem.

Kiedy ruszy wyprzedaż w Peugeot?

Wyprzedaż rocznika w Peugeot rozpoczyna się w podobnym okresie, jak u innych producentów. Zwykle jest to początek listopada. Wizyty w salonie na pewno nie warto odkładać na ostatnią chwilę, bo marka Peugeot cieszy się w Polsce dużą popularnością i te najlepiej wycenione egzemplarze z bieżącego rocznika produkcji sprzedają się w mgnieniu oka. Okres wyprzedaży w Peugeot oficjalnie trwa do wyczerpania zapasów, co w praktyce następuje w okolicach przełomu stycznia i lutego.

Poluj na atrakcyjne promocje w Peugeot online

Najlepszym sposobem na to, aby uniknąć osobistego odwiedzania salonów, jest skupienie się na ofercie prezentowanej w Internecie. Dobrym pomysłem w polowaniu na promocje w Peugeot będzie więc odwiedzanie stron www poszczególnych dealerów, jak również zaglądanie na serwis Otomoto. Po zaznaczeniu opcji „Nowe” uzyskasz ogłoszenia od lokalnych sprzedawców, którzy w ten sposób prezentują swoje najciekawsze i najkorzystniej wycenione egzemplarze. Nikt przecież nie powiedział, że musisz kupić upatrzony model auta Peugeot u dealera ze swojego miasta.

Promocja Peugeot: kiedy warto zajrzeć do salonu?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać z okresu wyprzedaży rocznika w Peugeot, to nic straconego. Dealerzy marki organizują różne akcje promocyjne także w innych miesiącach, a szczególnie dobrych ofert można szukać w środku lata. Wtedy w salonach naturalnie zamiera ruch i sprzedawcy są bardziej skorzy do udzielania atrakcyjnych rabatów. Lipiec i sierpień są zatem dobrymi miesiącami do tego, aby trafić na świetną promocję na Peugeot, w tym z poprzedniego rocznika produkcji, bo i takie okazje się trafiają.