nissan
Leasing

Nissan Leaf w ofercie Super 0%

Pozostały ostatnie sztuki Nissana Leaf z rocznika produkcji 2020. Masz ostatnią szansę kupić ten wyjątkowy samochód, i to w atrakcyjnym finansowaniu Nissan Select ...
NISSAN
Nissan

Wyprzedaż rocznika w Nissan

Sprawdź ofertę przygotowaną przez Nissan i wybierz modele z rocznika 2020 w atrakcyjnych cenach. Spraw sobie samochód, którym jazda zapewni maksymalną przyjemność. Zyskaj ...
NISSAN
Nissan

Akcja odkupu w Nissan

Możesz liczyć nawet na 2500 zł upustu przy zakupie samochodu, jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż dotychczas używanego samochodu. Pozostaw dotychczasowy pojazd w salonie ...
nissan
Nissan

Promocje serwisowe w Nissan

Zadbaj o swojego Nissana na wiosenno-letni czas. Jeżeli szykujesz dalsze podróże, tym bardziej powinno być to dla Ciebie ważne. A teraz masz okazję ...

Posts navigation

Czekasz na wyprzedaż w Nissan? Sprawdź, co warto wiedzieć o tej zasłużonej marce

Nissan to jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych na świecie. Dziś co prawda nie cieszy się tak dobrą opinią, jak jeszcze w latach 80. czy 90. XX wieku, ale to nadal solidny producent samochodów, stawiający przede wszystkim na innowacyjność i atrakcyjny design. Nieprzypadkowo niektóre modele aut Nissan przez lata okupowały czołowe miejsca w europejskich rankingach sprzedaży. Obecna gama modelowa producenta pozwala znaleźć dla siebie taki samochód, który nie tylko będzie bardzo funkcjonalny, komfortowy i dynamiczny, ale także dostępny nawet na kieszeń średnio zarabiającego kierowcy. Jesteśmy już blisko ogłoszenia wyprzedaży rocznika w Nissan, dlatego mamy dobrą okazję do tego, aby krótko przypomnieć historię tego producenta oraz prześledzić jego aktualną ofertę. Z naszego poradnika dowiesz się też, kiedy jest najlepszy czas, aby upolować promocję w Nissanie.

Historia marki

Nissan to wielkie, japońskie przedsiębiorstwo założone w 1911 roku w Tokio. Początkowo firma nosiła nazwę Kwaishinsha. Przedsiębiorstwo od razu zaczęło działać w przemyśle samochodowym. Pierwszym pojazdem przyszłego Nissana był model DAT. W 1926 roku firma połączyła się z przedsiębiorstwem Jitsuyo Jidosha i w ramach koncernu opracowuje prototyp samochodu Datson, później przemianowanego na Datsun.

Punktem zwrotnym w historii firmy był rok 1934. Przedsiębiorstwo zmienia nazwę na Nissan Motor Co. Ltd. i zaraz po II Wojnie Światowej nawiązuje współpracę z Austinem. To pozwoliło firmie osiągnąć pozycję drugiego największego producenta samochodów w Japonii. Nowe modele występują pod marką Datsun, co zmieni się dopiero w 1983 roku, kiedy to ostatecznie na rynku zostanie marka Nissan.

W latach 90. XX wieku firma popadła w poważne problemy finansowe, co skutkowało przejęciem 35% akcji koncernu przez francuskie Renault. Tak zaczął się kolejny, bardzo ważny rozdział w historii Nissana. Współpraca obu koncernów motoryzacyjnych trwa do dziś – „po drodze” dołączył do niej jeszcze Daimler AG.

Współczesne modele aut Nissan

Aktualną gamę modelową Nissana można podsumować jednym słowem: wystarczająca. Trudno jest sobie wyobrazić, aby jakikolwiek kierowca miał problem ze znalezieniem samochodu dla siebie. Japoński producent oferuje pojazdy miejskie, crossovera, SUV-y, pojazdy dostawcze i nawet samochody sportowe. Do tego dochodzą aż dwa samochody w 100% elektryczne.

Oto modele aut Nissan, które są dostępne w polskich salonach marki:

  • Nissan Micra
  • Nissan Leaf (elektryczny)
  • Nissan Qashqai
  • Nissan Juke
  • Nissan X-Trail
  • Nissan Navara
  • Nissan 370Z
  • Nissan 370Z Roadster
  • Nissan E-NV200

Zdecydowanie jest więc w czym wybierać. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż niektóre modele aut Nissan były pionierami w swoich klasach i od wielu lat cieszą się ogromną popularnością na rynku. Ten opis szczególnie dobrze pasuje do modelu Qashqai, który wręcz stworzył klasę miejskich SUV-ów.

Wyprzedaż w Nissan: kiedy rusza?

Nissan ma bardzo ciekawą politykę cenową, która zdecydowanie przypadła do gustu polskim kierowcom. Nie jest żadnym przypadkiem to, że japońska marka rokrocznie znajduje się w rankingu najpopularniejszych nad Wisłą. Dobre ceny wyjściowe to jedno, ale atrakcyjne rabatowanie poszczególnych modeli to główna siła napędowa sprzedaży.

Można zaryzykować stwierdzenie, że wyprzedaż w Nissan trwa właściwie przez cały rok. Lokalni dealerzy bez przerwy oferują bardzo dobre rabaty, szczególnie na te najpopularniejsze modele. Duża rotacja samochodów sprzyja temu, aby dodatkowo obniżać ceny tych egzemplarzy, które jeszcze nie znalazły nabywcy.

Na jakie promocje w Nissan możesz liczyć?

Rabaty standardowo sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście największe obniżki dotyczą tych najdroższych i najlepiej wyposażonych modeli. Zwracamy uwagę szczególnie na Nissana Navara, który stanowi łakomy kąsek dla przedsiębiorców, również ze względu na możliwość odliczenia pełnego podatku VAT.

Do tego dochodzą jeszcze liczne promocje w Nissan na akcesoria oraz usługi – w tym finansowe i ubezpieczeniowe. Jeśli więc jesteś zdecydowany na zakup samochodu tej marki, to bez większego wysiłku powinieneś wywalczyć dla siebie zarówno rabat gotówkowy, jak również darmowe czy solidnie przecenione elementy dodatkowe, jak np. bagażnik dachowy, drugi komplet opon czy autoalarm.

Czas na wyprzedaż rocznika w Nissan

Wyprzedaż rocznika w Nissan to tradycyjnie najlepszy czas na zakup fabrycznie nowego samochodu w świetnej cenie. Dealerzy marki ogłaszają wyprzedaż na początku listopada. Zwykle trwa ona do lutego, maksymalnie marca, choć może zostać przedłużona, jeśli lokalnemu sprzedawcy nie uda się znaleźć nabywców na wszystkie egzemplarze. Normą są sytuacje, kiedy to Nissana z poprzedniego rocznika produkcji można jeszcze kupić w lipcu czy w sierpniu.

Mimo to nie radzimy zbyt długo zwlekać z podjęciem decyzji. Modele aut Nissan cieszą się w Polsce dużą popularnością, dlatego te najlepiej wycenione egzemplarze wyprzedają się na pniu. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup Nissana, nie masz na co czekać – udaj się do salonu zaraz po ogłoszeniu wyprzedaży rocznika.