Wyprzedaż Land Rover: upoluj samochód legendarnej marki w świetnej cenie

Brytyjczycy mają specyficzne poczucie humoru, są mocno przywiązani do monarchii, mają najlepszą piłkarską ligę na świecie i zawsze słynęli z produkcji nietuzinkowych samochodów. Na miano motoryzacyjnej legendy już dawno zasłużyły poszczególne modele aut Land Rover, czyli jednej z najważniejszych marek w historii Wielkiej Brytanii. Korzystając z okazji, że właśnie ruszają promocje w Land Rover, chcemy przybliżyć Ci tę kultową już dziś markę, przyjrzeć się jej historii, ale przede wszystkim teraźniejszości. Być może przekonasz się, że Land Rover to samochód dla Ciebie?

Historia marki Land Rover

Land Rover to producent samochodów terenowych oraz klasy SUV. Firma została założona krótko po II Wojnie Światowej, bo w 1948 roku, praktycznie od razu prezentując światu swój debiutancki model, czyli Land Rover Series. Co ciekawe, ten samochód jest produkowany do dziś w niemal niezmienionej formie (!) pod nazwą Defender i cieszy się mianem legendy motoryzacji.

Land Rover w początkowych latach działalności skupił się na produkcji pojazdów dla wojska, dostarczając samochody o świetnych właściwościach terenowych, odporne na najtrudniejsze warunki eksploatacji, mogące stanowić realną konkurencję dla amerykańskiego Jeepa czy Mercedesa klasy G, nie wspominając już o radzieckim UAZ-ie. Land Rovery dzielnie radziły sobie w Afryce czy w Azji.

Europa powoli jednak zapominała o tragicznych doświadczeniach wojny i pojawiło się znacznie większe zapotrzebowanie na pojazdy osobowe, w tym luksusowe. W 1970 roku Land Rover uruchamia swoją submarkę, czyli Range Rover, która łączy w sobie elegancję, bardzo wysoki komfort jazdy ze sportowymi osiągami.

Historia Land Rovera była dość burzliwa, podobnie jak wielu innych marek motoryzacyjnych, w okresie lat 80. i 90. XX wieku. Firma na przestrzeni kilku dekad przechodziła z rąk do rąk, m.in. była zarządzana przez BMW czy Ford Motor Company. Od 2008 roku 100% udziałów posiada indyjski koncern Tata Motors. Dodatkowo w 2013 zawiązano sojusz z inną brytyjską legendą motoryzacji, Jaguarem.

Współczesne modele aut Land Rover

Aktualna gama modelowa Land Rovera nie jest przesadnie rozbudowana, ale jeśli szukasz luksusowego SUV-a lub wygodnego samochodu o prawdziwie terenowych właściwościach, to bez problemu znajdziesz coś dla siebie w salonach Land Rovera.

Dostępne modele aut Land Rover to:

  • Range Rover
  • Range Rover Sport
  • Range Rover Velar
  • Nowy Range Rover Evoque
  • Discovery
  • Nowy Discovery Sport
  • Nowy Defender

Warto podkreślić, że w ofercie marki znajdują się już modele hybrydowe typu plug-in.

Wystartowała wyprzedaż w Land Rover

Wyprzedaż w Land Rover to zdecydowanie najlepsza okazja do tego, aby stać się posiadaczem samochodu tej nieprzeciętnej, budzącej pozytywne emocje marki. Szczególnie dotyczy to modeli Range Rover, które zapewniają ponadprzeciętny komfort jazdy, a – nie ma co ukrywać – są to samochody z wysokiej półki cenowej. Korzystając z wyprzedaży można więc naprawdę sporo zaoszczędzić.

Kiedy rusza wyprzedaż rocznika w Land Rover?

W momencie, gdy czytasz ten poradni, wyprzedaż rocznika w Land Rover być może już trwa. Marka nie wychodzi tutaj przed szereg i ogłasza wyprzedaż w podobnym czasie, co jej główna konkurencja. Pierwsze wyprzedażowe modele z bieżącego rocznika pojawiają się w salonach w okolicach przełomu października i listopada. Standardowo wyprzedaż w Land Rover trwa do wyczerpania zapasów, co zwykle następuje w okolicach lutego, maksymalnie marca.

Okazji warto jednak szukać także poza okresem wyprzedaży rocznika. Polscy dealerzy często mają w swojej ofercie pojedyncze sztuki pojazdów, które nie znalazły nabywcy z uwagi na np. oryginalny kolor, bardzo kosztowną wersję wyposażenia czy mniej popularną jednostkę napędową. Takie egzemplarze, wciąż fabrycznie nowe, często można kupić w rewelacyjnej cenie.

Promocje Land Rover: o co możesz zawalczyć?

Nie zapominajmy, że Land Rover, a już szczególnie Range Rover, to marki premium, dlatego ceny wyjściowe pojazdów są niestety dość wysokie. Pocieszenie stanowi fakt, iż dealerzy marki mają dużą swobodę w zakresie udzielania rabatów. Jeśli więc masz zdolności negocjacyjne, jesteś zdecydowany na konkretny model Land Rover lub Range Rover, no i oczywiście dysponujesz odpowiednimi pieniędzmi, możesz śmiało zawalczyć o solidny rabat.

Samochody Land Rover, choć pod względem jakości wykonania i zaawansowania technologicznego wcale mocno nie ustępują niemieckiej konkurencji, są o wiele atrakcyjniej wycenione. Dlatego widuje się ich coraz więcej na polskich drogach.

Wpadła Ci w oko promocja na Land Rover? Nie zastanawiaj się długo!

Land Rover i Range Rover nadal nie są przesadnie popularnymi markami na polskim rynku. Przekłada się to na fakt, iż polscy dealerzy nie robią wielkich zapasów pojazdów, dopasowując swoje floty do realnego zapotrzebowania. Co to oznacza dla Ciebie? Że nie ma sensu zwlekać z zakupem. Jeśli wpadł Ci w oko konkretny model Land Rover i wiesz, że właśnie ruszyła wyprzedaż rocznika czy inna promocja, odwiedź najbliższego dealera i zacznij negocjacje. Za kilka dni może być już za późno.