Zobacz bazę dealerów KIA w Polsce

Elektryczna oferta specjalna od marki KIA 1
KIA

Elektryczna oferta specjalna od marki KIA

Zdecyduj się na proekologiczną zmianę. Wymień samochód spalinowy na popularnego elektryka. Co na tym zyskasz? Bardzo dużo! Przede wszystkim piękny, funkcjonalny samochód od ...
KIA
KIA

Wyprzedaż rocznika 2020 w KIA

KIA proponuje samochody z rocznika produkcji 2020 w bardzo atrakcyjnych cenach. Ciesz się z korzyści, jakie zyskasz kupując samochód w atrakcyjnym finansowaniu. Wybierając ...
kia
KIA

Promocyjne finansowanie w KIA

Kia Sportage, Kia XCeed oraz Kia ProCeed to samochody, które możesz kupić w promocyjnym finansowaniu: kredyt 50/50 z RRSO 0% lub w leasingu ...
kia
KIA

Kia Sorento Hybrid od 157 900 zł

Do 31 października 2020 roku możesz skorzystać z promocyjnego leasingu od 100,45%. Tym samym Kia Sorento Hybrid może być Twoja od 157 900 zł. ...
Wyprzedaż rocznika 2019 w KIA 3
KIA

Wyprzedaż rocznika 2019 w KIA

W KIA trwa wielka wyprzedaż rocznika produkcji 2019. Masz okazję nabyć jeden z wyjątkowych samochodów w bardzo atrakcyjnej cenie. Zyskać możesz nawet do ...

Posts navigation

Modele aut KIA: imponująca oferta najstarszej koreańskiej marki

KIA to jedna z tych marek motoryzacyjnych, które w ostatnich 20 latach przeszły największą rewolucję. Przeszła drogę od traktowanego z przymrużeniem oka producenta, do jednej z najchętniej wybieranych marek w Europie, również w Polsce. Niewątpliwie jest to zasługa atrakcyjnej polityki cenowej, ale również – a może przede wszystkim – postawienia mocniejszego akcentu na jakość i innowacyjność samochodów. Wszystkie modele aut KIA mogą imponować wykonaniem, designem, dynamicznymi jednostkami napędowymi oraz funkcjonalnym wnętrzem. Ponieważ zbliża się wyprzedaż rocznika KIA, warto nieco bliżej przyjrzeć się tej marce i jej aktualnej ofercie produktowej.

Krótko o historii KIA Motors

KIA Motors to dziś czołowy producent samochodów na świecie, zarządzany przez koncern Hyundai Motor Group – stąd wiele modeli aut Kia ora Hyundai ma niemal bliźniaczą konstrukcję. Nie jest to wada, gdy weźmiemy pod uwagę ewidentny postęp jakościowy, jaki dokonał się również w przypadku samochodów drugiego koreańskiego giganta.

Firma oficjalnie powstała w 1944 roku przyjmując nazwę KIA Industries. Co ciekawe, koncern początkowo zajął się produkcją rowerów i części zamiennych do jednośladów. Z czasem w portfolio firmy pojawiły się też motocykle, a w latach 70. XX wieku KIA opracował pierwszy własny silnik spalinowy i rozpoczęła produkcję samochodów ciężarowych.

Ciekawostka

Nazwa KIA to zestawienie członów ki (w koreańskim: „wychodzić” lub „powstać”) oraz -a (Koreańczycy tak określają Azję). Nazwę tę można więc rozumieć, jako „powstające w Azji”.

Kolejne dekady były dość burzliwe dla koncernu. KIA mocno weszła na rynek producentów samochodów osobowych, ale jednocześnie decydowała się na nie zawsze korzystne fuzje, w tym z Mazdą czy Fordem. Kierownictwo firmy dobrze jednak wiedziało, że przyszłość marki zależy od tego, czy uda się jej osiągnąć sukces na europejskim rynku. Dlatego KIA w swojej ekspansji skupiła się na Starym Kontynencie. Tylko do końca 1993 roku koreański producent wyeksportował około 3 milionów samochodów – wliczając w to te, które trafiły na rynki Ameryki Północnej.

Później nastąpiła lekka zadyszka. Największym problemem KIA Motors okazała się niestety wątpliwa jakość samochodów. Modele aut KIA oferowane na europejskim rynku były dość awaryjne, a przy tym mocno zacofane konstrukcyjnie w porównaniu z konkurencją. W efekcie sprzedaż sukcesywnie malała, a takie modele aut KIA, jak Shuma, Carens, Clarus, Carnival, Cerato czy Sephia, u fanów motoryzacji wywołują raczej uśmiech politowania niż przyjemne wspomnienia. Były to samochody bardzo awaryjne, kiepsko wykonane, a do tego źle odpowiadające na oczekiwania europejskich kierowców.

W Polsce w tym okresie KIA sprzedawała się nawet całkiem nieźle i uchodziła za markę lepszej klasy  – były to przecież czasy Polonezów, dużych Fiatów, później już Daewoo. Polscy kierowcy jednak także szybko się przekonali, że ówczesna KIA nie mogła się w niczym równać z europejską konkurencją, dlatego w pewnym momencie sprzedaż niemal zamarła.

Wszystko na jedną kartę

Koncern nie mógł zaakceptować tego, że marka KIA stała się w Europie synonimem bardzo niskiej jakości. Konieczne było wprowadzenie zmian, które zapoczątkował mariaż z Hyundaiem. Od tego momentu datujemy nową erę w historii koreańskiej marki – erę sukcesów i stopniowego odzyskiwania zaufania kierowców. Zdecydowanie największym hitem producenta okazała się Kia Ceed, świetnie przyjęta w Polsce i w całej Europie.

Promocje KIA, czyli które modele można kupić w jeszcze lepszej cenie?

Aktualna oferta modelowa KIA obejmuje takie samochody, jak:

  • KIA Picanto
  • KIA Rio
  • KIA Venga
  • KIA Ceed (w tym w wersji GT, kombi, ProCeed oraz XCeed)
  • KIA Stonic
  • KIA Niro Hybrid oraz Plug-in Hybrid
  • Sportage
  • Sorento
  • Optima (w tym kombi i GT i kombi GT)
  • Stinger

KIA słynie z tego, że organizuje bardzo atrakcyjne promocje i to pomimo faktu, iż już bazowe ceny poszczególnych modeli są dość korzystne – zwłaszcza na tle europejskiej czy japońskiej konkurencji.

Wyprzedaż KIA: kiedy najłatwiej upolować okazję?

Zdecydowanie pod koniec roku, kiedy to rusza wyprzedaż rocznika KIA. Radzimy jednak, aby nie zwlekać zbyt długo z podjęciem decyzji. KIA to dziś jedna z najchętniej wybieranych marek w Polsce, a takie modele, jak Ceed, Optima, Sportage, Sorento czy Rio wyprzedają się na pniu. Lepiej więc upatrzyć sobie konkretny model zaraz po ogłoszeniu wyprzedaży KIA.

Wyprzedaż rocznika KIA: na które modele są największe rabaty?

Oczywiście na te najdroższe i nieco rzadziej widywane na polskich drogach. Bezapelacyjnie hitem oferty wyprzedażowej KIA może być model Stinger – to fantastyczny samochód, który zrobił dużą karierę na amerykańskim rynku, a i europejscy klienci szybko się do niego przekonują. Stinger to sportowy model z bardzo mocnymi jednostkami napędowymi, ale jednocześnie gwarantujący naprawdę dobry komfort jazdy po gorszej nawierzchni. Ten samochód zakasował konkurencję świetną ceną wyjściową. Można ją znacząco obniżyć korzystając z okresu wyprzedaży KIA.