jaguar
Jaguar

Premium Lease od Jaguar

Teraz możesz kupić nowy samochód zupełnie bez żadnych opłat wstępnych, już od 1872 zł netto miesięcznie. Samochody z rocznika produkcji 2019 w Jaguar ...
jaguar
Jaguar

Pakiet korzyści w Jaguar

Atrakcyjna oferta finansowania przygotowana przez markę Jaguar zachwyca. Możesz zyskać nowy samochód i skorzystać z pakietu korzyści. Zyskasz 0% opłaty wstępnej i inne ...
Wyprzedaż rocznika 2019 w Jaguar 1
Jaguar

Wyprzedaż rocznika 2019 w Jaguar

0% opłaty wstępnej, rata 1% netto miesięcznie, a do tego 30 tysięcy złotych opłaty wstępnej, którą wpłaca Jaguar za Ciebie. Raty miesięczne wychodzą ...
Jaguar XE od 1233 zł netto 3
Jaguar

Jaguar XE od 1233 zł netto

Biorąc Jaguar XE w abonamencie Premium Lease, zyskujesz wysokiej jakości samochód, za którego miesięcznie zapłacisz od 1233 zł netto. Jaguar XE został wyposażony ...

Posts navigation

Zaraz ruszy wyprzedaż rocznika Jaguar. Na które modele aut warto zwrócić uwagę?

Jaguar jest cenioną, zasłużoną brytyjską marką motoryzacyjną, która nie miała jednak szczęścia do kryzysów. Przez lata targały nią problemy finansowe, trafiała z rąk do rąk, ale na szczęście udało jej się przetrwać. Dziś modele aut Jaguar nadal budzą pożądanie u dużej grupy kierowców, którzy cenią je za wybitny komfort podróżowania, niebanalną stylistykę oraz świetne jednostki napędowe. Jesteśmy właśnie w okresie wyprzedaży rocznika w Jaguar, a to dobry moment, aby poznać nieco lepiej obecną ofertę marki, jak również jej historię. Prześledź ją razem z nami.

Początki marki Jaguar

Jaguar to brytyjski producent samochodów osobowych, kojarzony również z pojazdami sportowymi. Firma została założona 11 września 1922 roku przez Sir Williama Lyonsa i początkowo zajmowała się produkcją wózków bocznych do motocykli, następnie skupiła się na dostarczaniu aluminiowych nadwozi. W 1931 roku firma prezentuje swój pierwszy pojazd – była to dwudrzwiowa limuzyna o oznaczeniu SS1. W 1933 roku firma zmienia nazwę na SS Cars Ltd. Dwa lata później prezentuje model SS100 i wówczas po raz pierwszy pada nazwa marki Jaguar.

Firma nie zawiesiła działalności na czas II Wojny Światowej, dostarczając wspomniane już wózki boczne do motocykli na potrzeby armii. Po wojnie zapada decyzja o ostatecznej zmianie nazwy na Jaguar Cars Ltd., co było podyktowane tym, że pierwotny szyld SS jednoznacznie kojarzył się z nazistami.

W 1948 roku Jaguar prezentuje swój pierwszy pojazd po zmianie nazwy – model XK120, natomiast dwa lata później debiutuje luksusowa limuzyna Mark VII. Firma zaczyna jednak mieć problemy, ponieważ rośnie popyt na samochody popularne, dostępne na przeciętną kieszeń, a producent nie ma takiego modelu w ofercie. W 1955 roku do sprzedaży trafia więc Jaguar Mark I, a w 1959 roku nowa wersja – Jaguar Mark II.

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii marki było przejęcie w 1960 roku udziałów w koncernie Daimler Motor Company. Rok później do oferty Jagura trafia model E-Type. W 1966 roku firma łączy się z British Motor Corporation i z tego mariażu powstaje koncern British Leyland Motor Corporation. Rok 1968 przynosi natomiast prezentację pierwszego samochodu klasy premium w historii marki, czyli Jaguara XJ6.

Lata 80. XX wieku nie były dobrym okresem dla Jaguara. Najpierw, w 1984 roku, marka zostaje odłączona od British Leyland Motor Corporation, a w 1989 roku trafia w ręce koncernu Ford Motor Company. Mariaż z tym gigantem umożliwił opracowanie oraz wprowadzenie do produkcji dwóch nowych modeli, czyli XK8 oraz XKR, a także najnowszej generacji S-Type.

W 1999 roku brytyjska marka postanawia spróbować swoich sił w Formule 1, co jest ruchem mającym na celu poprawienie wizerunku firmy oraz dodanie jej prestiżu. Sukcesy jednak nie przyszły, stąd już 5 lat później zespół został sprzedany na rzecz Red Bulla.

Ostatnia ważna zmiana w strukturach firmy miała miejsce w 2008 roku, kiedy to targany kryzysem finansowym Ford musiał sprzedać cenną markę. Jej obecnym właścicielem jest indyjski gigant rynku motoryzacyjnego – Tata Motors, co od początku było obiektem drwin, a także poważnym ciosem dla fanów legendarnej marki.

W ciągu całego okresu swojej działalności Jaguar opracował kilka bardzo interesujących modeli samochodów, wśród których warto wymienić:

 • C-Type
 • D-Type
 • E-Type
 • XJR-15
 • Całą gamę modeli o oznaczeniu Mark
 • XJS
 • XJ
 • XK
 • X-Type

Obecnie oferowane modele aut Jaguar

W aktualnej ofercie dilerów Jaguara znajdziemy całkiem sporo modeli, w tym oczywiście bardzo modne dziś SUV-y. Do wyboru mamy:

 • Jaguara XE
 • Jaguara XF
 • Jaguara F-Type
 • Jaguara E-Pace
 • Jaguara F-Pace
 • Elektryczny model Jaguara I-Pace

Wyprzedaż rocznika w Jaguar

Jaguar, pomimo orientalnego właściciela, pozostał motoryzacyjną marką klasy premium. Oznacza to, że samochody brytyjskiego producenta nie należą do najtańszych, przy czym i tak wypadają korzystnie na tle chociażby niemieckiej konkurencji. Jeśli od dawna masz na oku któryś z modeli Jaguara, to wyprzedaż rocznika w salonach dilerskich jest idealnym momentem na zakup. Możesz liczyć na opusty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych, co pozwala np. kupić egzemplarz z lepszym wyposażeniem czy mocniejszą jednostką napędową.

Jak długo trwa wyprzedaż w Jaguar?

Okres wyprzedaży rocznika zaczyna się w listopadzie i trwa do odwołania, co w praktyce oznacza, że ostatnie egzemplarze sprzedają się w okolicach lutego i marca. Jeśli nie chcesz aż tak długo czekać i wolisz mieć większy wybór dostępnych samochodów od ręki, pospiesz się z wizytą w salonie.

Dobra promocja w Jaguar: czyli jaka?

Oczywiście nie ma co liczyć na to, że nawet w okresie wyprzedaży rocznika da się kupić Jaguara w cenie auta mniej prestiżowej marki. Mimo to solidne rabaty nie są niczym niezwykłym w salonach dilerskich, ponieważ Jaguar nie należy do marek pierwszego wyboru i musi walczyć o klientów również dobrymi cenami.

Czas więc zapolować na promocje w Jaguar. Zajrzyj do salonów lub sprawdź oferty dilerów na portalach ogłoszeniowych.