Posts navigation

Wyprzedaż rocznika Citroen: wykorzystaj najlepszą okazję w roku!

Wszystkie modele aut Citroen łączy jedno: bezkompromisowe podejście do kwestii komfortu i funkcjonalności. Marka przez lata uchodziła za synonim wygody, której oczekuje duża grupa kierowców. W dodatku nowa generacja samochodów Citroena, zerwała z opinią na temat podwyższonej awaryjności aut francuskiego producenta. Oferta marki jest na tyle szeroka, że praktycznie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dodatkowym atutem są bardzo atrakcyjne ceny. Promocje Citroena dają do myślenia i mogą przekonać tych jeszcze niezdecydowanych, że warto postawić właśnie na samochód o francuskim rodowodzie.

Citroen: historia marki z polskim akcentem w tle

Założycielem marki Citroen był Andre Citroen, syn potentata branży jubilerskiej. Andre był zafascynowany przede wszystkim inżynierią, z którą związał swoją edukację oraz zawodowe życie. Z punktu widzenia polskich kierowców szczególnie interesujący może być fakt, że nasz kraj odegrał istotną rolę w formowaniu się pasji przyszłego giganta branży motoryzacyjnej.

Na początku XX wieku Citroen odwiedził Polskę i dotarł do łódzkich zakładów tekstylnych. Tam po raz pierwszy zetknął się z technologią kół zębatych o daszkowym uzębieniu. Były one wykonane z drewna, ale Andre postanowił zmodyfikować ich konstrukcję, stawiając na stal. Tak rozpoczęła się jego kariera w przemyśle.

Kilkanaście lat później Andre Citroen spotyka Henry’ego Forda i łapie bakcyla motoryzacji. Postanawia rozwinąć swoją działalność i utworzyć dział samochodów. Po I Wojnie Światowej mógł nareszcie ruszyć z produkcją. Oficjalne narodziny motoryzacyjnej marki Citroen datuje się na rok 1919. Firma błyskawicznie się rozwijała, opracowując własne silniki, w tym jednostki wysokoprężne. Zapotrzebowanie na samochody Citroen było tak duże, że szybko trzeba było uruchamiać kolejne fabryki, aby sprostać popytowi.

Z biegiem lat marka zaczęła stawiać na oryginalność i wprowadzać do oferty bardzo nietuzinkowe modele – nie zawsze z dobrym skutkiem. Innowacyjność stała się jednak znakiem rozpoznawczym Citroena, zwłaszcza na tle dość zachowawczych działań lokalnej konkurencji, czyli państwowego Renault oraz Peugeota (z którym, nomen omen, po latach Citroen zawarł sojusz, powołując wielki koncern motoryzacyjny PSA).

Do legendy motoryzacji przeszły takie modele aut Citroen, jak AX, ZX, DS, 2CV, CX czy XM. Wszystkie były niezwykle nowatorskie, jak na swoje czasy. Przede wszystkim jednak zapewniły marce status producenta bardzo komfortowych, świetnie wyposażonych, ale też… dość awaryjnych samochodów.

Modele aut Citroen, czyli aktualna oferta marki

Gama produktowa Citroena prezentuje się imponująco. Producent konsekwentnie stawia na to, aby zaspokajać potrzeby wszystkich grup klientów – nie tylko tych szukających auta osobowego, ale także użytkowego. Modele aut Citroen dostępne w polskiej sieci dealerskiej to:

 • C1
 • C3
 • C3 Aircross
 • E-Elysee
 • C4 Cactus
 • C4 Spacetourer
 • Grand C4 Spacetourer
 • C5 Aircross
 • Berlingo
 • Spacetourer
 • Spacetourer Business Lounge
 • C3 Van
 • Berlingo Van
 • Jumpy
 • Jumper

Wszystkie modele aut Citroen są dostępne w bardzo szerokim wyborze wersji napędu, choć marka nie posiada jeszcze w swojej ofercie technologii hybrydowej czy elektrycznej. To się jednak powinno dość szybko zmienić.

Wyprzedaż w Citroen: kiedy rusza?

Wyprzedaż rocznika w Citroen rozpoczyna się z reguły na przełomie listopada i grudnia. Niektórzy dealerzy oferują specjalne ceny kilka tygodni wcześniej, aby zapewnić swoim klientom dostęp do pełnej gamy produktowej. Duża popularność marki na polskim rynku sprawia, że pod koniec wyprzedaży w Citroen trudno jest już upolować jakąś świetną okazję – zwłaszcza, jeśli zależy nam na konkretnym modelu i specyfikacji. Lepiej się więc pospieszyć i ruszyć do salonu zaraz po tym, jak ogłoszona zostanie wyprzedaż rocznika w Citroen.

Promocja na Citroena: jakie opusty oferują dealerzy?

To oczywiście zależy od konkretnego modelu auta Citroen. Z reguły największymi rabatami są objęte te najdroższe samochody – zwłaszcza w topowych wersjach wyposażenia. Opusty wynoszą od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W ten sposób można kupić fabrycznie nowego Citroena w promocji, oszczędzając mnóstwo pieniędzy, a w dodatku zyskując egzemplarz w dużo wyższej wersji wyposażenia. Szczególnie warto polować właśnie na topowe wersje, na które dealerzy oferują najwyższe rabaty.

Promocje w Citroen: czy warto skorzystać?

Zdecydowanie tak! Wyprzedaż rocznika czy inna promocja w Citroen to idealny moment, aby kupić samochód tej marki. Współczesne Citroeny nadal są autami wyjątkowo komfortowymi, funkcjonalnymi i innowacyjnymi, a przy tym cieszą już bardzo dobrą opinią wśród mechaników. Dawne problemy z podwyższoną awaryjnością odeszły do lamusa. Dziś poszczególne modele aut Citroen wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, a przy odpowiedniej dbałości potrafią się odwdzięczyć długą i bezproblemową eksploatacją. Nie bez znaczenia jest również unikalny design, który przypadnie do gustu szczególnie tym kierowcom, którzy nie lubią ginąć w tłumie.