Jakiej firmy akumulator? – Jakie marki są najlepsze? 1
0

W życiu każdego właściciela samochodu przychodzi taki moment, gdy musi wymienić baterię w swoim samochodzie. Wtedy do głowy przychodzi myśl o zakupie nowej i pytanie, jakiej firmy akumulator wybrać? Na rynku znajdziemy wiele ogniw mniej lub bardziej znanych firm, dlatego warto dokładnie zastanowić się, jaki wybór będzie najlepszy – akumulator to w końcu sprzęt, który odpowiada za uruchamianie samochodu i działanie wszystkich systemów elektronicznych podczas postoju. Dlatego przy wyborze nowego akumulatora nie można kierować się jedynie ceną.

Jakiej firmy akumulator wybrać – praktyczne wskazówki 

Nim zastanowimy się jakiej firmy akumulator wybrać, musimy rozeznać się na rynku baterii samochodowych. Przede wszystkim najpierw należy ocenić, jaki konkretnie akumulator potrzebujemy – powinniśmy zwrócić uwagę na napięcie, typ akumulatora, a także jego wielkość. Wszystkie te elementy są bardzo ważne i nie powinniśmy żadnego z nich pominąć. Co z tego, że dobierzemy akumulator o odpowiedniej mocy i typie, jeśli będzie on zbyt duży i nie zmieści się pod maską samochodu?

 

Gdy już dobierzemy odpowiednie parametry, możemy rozważać jakiej firmy akumulator wybrać. Warto zdecydować się na taką markę, która ma odpowiednią renomę, dobre opinie i jest na rynku jakiś czas. Te kryteria pomogą nam nie wpaść w pułapkę „okazji cenowej”, której będziemy szybko żałować. Pamiętajmy, że źle przechowywane akumulatory, zwłaszcza te słabej jakości, mają mniejszą żywotność, dlatego niska cena może paradoksalnie skutkować wyższymi wydatkami w przyszłości.

Jakiej firmy akumulator wybrać? Poznaj najlepsze marki

Zatem jakiej firmy akumulator wybrać? Dobrą opinię buduje się latami – poprzez dobry stosunek jakości do ceny i bezawaryjność. Na polskim rynku akumulatorów, renomą cieszą się takie firmy jak Varta, Bosch, Exide czy Yuasa. Doskonale wiemy, że takie baterie kosztują nieco więcej, niż ich bezmarkowe odpowiedniki, ale dzięki wyborowi jednej z tych firm, mamy pewność, że otrzymamy jakościowy produkt, który będzie nam służył przez cały okres żywotności – oczywiście prawidłowo dobrany i eksploatowany zgodnie z zaleceniami.

Gdy zdecydujemy się, jakiej firmy akumulator wybrać, warto skorzystać z serwisu Battery Point, gdzie nie tylko możemy kupić swoją nową baterię, ale także zamówić jej montaż w jednym z partnerskich warsztatów. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrany akumulator jest poprawnie dobrany i zamontowany, a także otrzymamy gwarancję na wykonaną usługę.

Ubezpieczenie motocykla – kompletny poradnik

Previous article

Gdzie znaleźć tanie ubezpieczenie OC w 2022?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady