Nowe hybrydowe wersje Kii Ceed Sportswagon i Kii Xceed 1
0

Elektryfikacja gamy koreańskiego producenta postępuje – w linii modelu Ceed w przyszłym roku pojawią się wersje Ceeda kombi i crossovera Xceed wyposażone w hybrydowy układ napędowy typu plug-in. 

Na początku przyszłego te dwie nowe wersje staną się dostępne na europejskim rynku. Ich sercem będzie dobrze znana czterocylindrowa jednostka benzynowa 1.6 GDI, która będzie współpracować z sześciobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Wspomagać ją będzie elektryczny silnik o mocy 44.5 kW i litowo-jonowy akumulator odznaczający się pojemnością 8,9 kWh.

Umieszczona za tylnymi siedzeniami, obok 37-litrowego zbiornika paliwa, bateria, pozwala zarówno crossoverowi i kombi na przejechanie około 60 km bez użycia silnika spalinowego.

Łączna moc układu napędowego wynosi 141 KM, a moment obrotowy – 265 Nm. Pozwala to na rozpędzenie kombi do 100 km/h w 10,8s, a crossovera w 0,2s szybciej. Nie są to zbyt imponujące osiągi, ale konstruktorom chodziło bardziej o efektywność i ekonomię jazdy, a nie o to, by nowe wersje były jak najszybsze.

Pod względem stylistycznym nowe odmiany nie różnią się prawie wcale od swoich konwencjonalnie napędzanych bliźniaków – bardziej aerodynamiczna atrapa chłodnicy, kilka plakietek i unikalne felgi to wszystkie charakterystyczne elementy ich designu. We wnętrzu nie zmieni się nic poza pojawieniem się wskaźnika poziomu naładowania akumulatora. 

Hybrydowe Ceedy na rynek europejski produkowane będą w fabryce Kii w Żylinie na Słowacji. Tak jak wszystkie pozostałe modele będą objęte siedmioletnią, ale ograniczoną do 150000 km przebiegu, gwarancją, która będzie obejmować również silnik elektryczny i akumulator.

Robert de Niro w kampanii marki Kia Niro

Previous article

Najnowsza Kia XCeed – dynamiczny crossover – ceny i wersje

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in KIA