Najnowsza Kia XCeed - dynamiczny crossover - ceny i wersje 1
0

Kia XCeed – nowy crossover

Koreański koncern motoryzacyjny przedstawia swojego nowego crossovera. Kia XCeed, to więcej Ceed’a dla każdego. Jest większy, bardziej miękki, szybciej reaguje na ruchy kierownicy. Mocy też nie zabraknie, turbodoładowane jednostki, bo innych w tym modelu nie uświadczymy, zapewnią od 120 do aż 204 koni mechanicznych. Zapowiadane jest też pojawienie się wersji hybrydowej Plug-In. Za nowy model w podstawowej wersji według katalogu importera przyjdzie zapłacić od 79 900 złotych w górę.

XCeed jest dłuższy i szerszy od klasycznego Ceed’a o kolejno 85 i 26 milimetrów, co daje 4395 mm długości i 1826 mm szerokości całkowitej. Do wyboru otrzymujemy trzy turbodoładowane jednostki benzynowe i jednego diesla, o pojemnościach i mocy kolejno: 998 cm3/120KM, 1353 cm3/140KM, 1591 cm3/204KM i 1598 cm3/136KM. Seryjnie samochód wyjeżdża z salonu na 16″ felgach aluminiowych, opcjonalnie dostępne są felgi 18″, a prześwity wynoszą kolejno 174 mm i 184mm. Samochód jest dostępny w 12 kolorach nadwozia.

Nowa Kia jako jedyny z modeli Ceed’a posiada hydrauliczne odbojniki znajdujące się w zawieszeniu przedniej osi, każdej wersji modelu. Dzięki większemu prześwitowi, zyskujemy na komforcie, ponieważ zawieszenie samochodu jest bardziej miękkie niż w klasycznym Ceed’zie o 7% z przodu i 4% z tyłu.

Standardowo już dla tej marki przy zakupie pojazdu otrzymujemy gwarancję na 7 lat, lub do przekroczenia 150 000 kilometrów przebiegu. XCeed występuje w trzech wersjach M, L i XL, samochód w Polsce dostępny będzie z fabryki marki zlokalizowanej na Słowacji, a jego ceny przedstawiają się następująco: 

Wersja M, która w standardzie posiada asystenta utrzymania pasa ruchu, system hamowania awaryjnego, tempomat i ogranicznik prędkości, manualną klimatyzację, a także eleganckie skórzane wykończenie kierownicy, na 16″ felgach może nas powieźć już od kwoty 79 990 zł, dodatkowo pokazując co za nami, dzięki kamerze cofania w standardzie. 

Wersja L, to już automatyczna klimatyzacja, funkcja Auto Hold w elektrycznym hamulcu postojowym i dzielona w proporcjach 40/20/40 składana kanapa. Ten wariant wywiezie nas z salonu na 18″ felgach już od 90 990 zł. 

Wersja XL, której cena zaczyna się od kwoty 111 900 zł w cyfrowych zegarach ma ekran z niemałą przekontną 12.3″, dodatkowo posiada ośmio kierunkową regulację fotela kierowcy z funkcją zapamiętania ustawień, aluminiowe nakładki na pedały, a także automatyczne otwieranie klapy bagażnika. W tym modelu w parkowaniu będzie nas wspierać system Kia Park Assist, a bateria naszego smartfona nigdy nie zawiedzie dzięki indukcyjnej ładowarce w tej wersji pojazdu.

Nowe hybrydowe wersje Kii Ceed Sportswagon i Kii Xceed

Previous article

Unikatowe modele auta Kia w 2019 r. w USA

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in KIA