Już nie musisz zmieniać opon!

Nieuchronnie zbliża się czas zmiany opon z zimowych na letnie. Zapewne za tym nie przepadasz, tak  jak wielu innych kierowców i przeciągasz zmianę opon tak długo, jak to tylko możliwe. Pewnie jak co roku nurtuje Cię pytanie, dlaczego jeszcze nie ma dobrych opon sprawdzających się o każdej porze roku. Otóż już niebawem będą do kupienia pierwsze opony letnie z homologacją zimową!

Od maja 2015 roku będą już w sprzedaży opony Michelin Cross Climate.  Opony te wyróżnia krótka droga hamowania zarówno na nawierzchni suchej, jak i mokrej. Dodatkowo doskonale sprawdzą się w okresach krótkiego zalegania śniegu na drogach. Biorąc pod uwagę coraz krótszy okres padania śniegu w miastach, opony te będą idealne na coraz krótsze zimy. Michelin Cross Climate  są wykonane ze specjalnych mieszanek gumy, jak również posiadają nowy układ lameli bieżnika, dzięki czemu opony mają lepszą przyczepność. Nowy materiał bieżnika ma jeszcze jedną dodatkową zaletę, redukuje on ilość wytwarzanego ciepła dzięki czemu spalanie jest nieco mniejsze. To wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii:

  • nowa mieszanka gum zastosowanych w bieżniku – zapewniają wyjątkową elastyczność, a więc i bardzo dobrą przyczepność, dodatkowo została zastosowana krzemionka, która wpływa na osiąganie niskich oporów toczenia
  • samoblokujące się lamele 3D połączone z kierunkową rzeźbą bieżnika – lamele mają ułożenie typowe dla opony letniej, ale dodatkowo są pofalowane i ich szerokość jest zmienna. Dzięki temu podczas warunków zimowych, opony wręcz wczepiają się w śnieg, przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia poślizgu.


Z pewnością opony Michelin Cross Climate będą prawdziwym hitem. Zobaczcie jak dobrze sprawdzają się podczas hamowania.

 

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *